Немски да запомня думи

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    rtstxnumx
    участник

    Всеки има различен начин за запомняне на думите. Казах, че нека кажа на моето. Може би приятел ще работи. Не правя това за имена, лесно е да запомняте имената, когато се чудите и постоянно разглеждате нещата, срещани през деня, речникът без членове вече е формиран.

    Започнах по препоръка на приятел, той каза, че се продават думи и казах, че първо трябва да напиша нещата, които са полезни на моето име. На първо място, аз пиша глагола и подготвих малки статии за това. На гърба пиша спрежението в трето лице единствено число и глагола в третата форма. Не беше възможно да се използва втората версия, достатъчно е да се каже, че засега го направих в Германия. Пиша значението под тях и не е лесно да забравите, ако напишете изречение за тази дума, след като напишете значението, каквото и да е то. Когато го подготвих за първи път, не пишех изреченията и те лесно се изтриват от паметта. Бих искал да спомена, че първо започнах с неправилни глаголи. С течение на дните ще бъдете по-ентусиазирани, че изговорените думи в околната среда са тези, които запомняте.

    Взех частни уроци в продължение на 1 година, докато бях в Турция, беше много добре, че прекарваше по 3 месеца в Германия всяка година и обясняваше как е да се адаптирам към променящия се език. Но когато дойдох в Германия, започнах отново от a1-a2. Защото учителите тук имат различен стил на изразяване от този в Турция. Намирам го едновременно за забавно и логично. Човек обаче не може да научи нито един език като майчин след 4-годишна възраст. Казвам го като кандидат-доктор :) Приятелят ми учи тук от 7 години и дори води конференции и семинари като инженер. Мина DAF почти без грешки, но дори и той винаги казва, че имам кусури :)) казва, че никога няма да е като майчиния език... ех, и ние да бяхме такива, и да имаме кусури.

  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.