немски курс

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    cetince
    участник

    Здравейте приятели. Дойдох в Германия за около 6 месеца, но тепърва започвам курса си. Започвам след 2 дни. Отидох на срещата, направиха тест, но все още нямаше отговор. Хората в курса обикновено са хора, които знаят немски, така че мисля, че проблемите ще бъдат gozukmuyo като започвайки от нула. Курсът ми е 5 дни в седмицата и от 8.30 до 12.45. Ще се радвам, ако ми дадете информация по тези въпроси.

    есраари
    участник

    Отидох в две различни училища в Германия. В първия курс, който посетих, учителите бяха турски, но говоренето на турски беше забранено и не можехте да задавате въпроси и да получавате отговори на места, където сте останали. След това смених училището, набрани бяха учителите, но те разказваха много добре, научих повече от първия. Не мисля, че ще бъде трудно. Не му задавайте много въпроси. Мисля, че просто използвайте вашите съпруг като речник, така че попитайте значението на думите :))

    репортер
    участник

    Здравейте приятели;

    Изминаха 9 седмици, откакто дойдох в Германия, и 6 седмици, откакто започнах курса. Преди да започна курса, те направиха тест за определяне на нивото и отговорих правилно на 65 от 40 въпроса и ме пуснаха на "intensivkurs" ( 430 часа), в началото бях щастлив, в края на краищата, вместо да направя 630 часа, направих 430 часа. Щях да направя часовник, мислех, че имам 200 часа спестявания както финансово, така и във време, но когато курсът започнах, разбрах, че съм един от малкото хора в класа, които не могат да говорят практически :) Но граматически нямаше голяма разлика, всъщност мога да кажа, че съм по-добър от повечето от тях и разбрах, че с тях Разликата между мен и учениците е разликата в речника и времето, прекарано в Германия.Например, най-новият член на класа живее в Германия от 5 години, а има дори и такива, които живеят в Германия от 11 години. 1 години, докато аз бях в Германия само от XNUMX месец и започнах курса. Трябва да говоря с други по време на курса, дори и да е на Тарзан. Между другото, учителят на курса също е немски. Понякога има моменти, когато не мога да изразя това, което мисля, думите засядат в устата ми и се чувствам като цвекло в класната стая, пред учителя, но...:)Например онзи ден всички се питаха един друг: „Беше ли gestern abends gemacht?“ Моят отговор беше „gestern abends habe ich fernsehen gegessen.“ Тогава, когато видяхте всички да се смеят, помислете за мен... Както казах , и аз изпадам в смешни ситуации, но нека да е САЛА..все пак това ми дава мотивация, имам много причини да уча :) Както и да е, мисля, че бавно напредвам практически..
    Що се отнася до теб, мисля, че ще започнеш от 0, няма нужда да мислиш, всички в класа са на твоето ниво, всичко, което им трябва повече от теб, е няколко думи или, както казах, изживеното време.. след всичко, казва се "Езиков курс", ще учим, защото не знаем, какво бихме направили, ако знаехме, нали?...:))

    saygilar

    емоция далеч
    участник

    Приятели, моят съвет към вас е да започнете курса от нулата, когато дойдете в Германия... Да, знаете нещо граматически, но повярвайте ми, вие всъщност не знаете нищо, просто си мислите, че знаете! Когато става въпрос за говорене, просто зяпате! Да, тестват те отначало, колкото и добро да е миналото ти, започни от нулата. И нека вашият учител е немски! Да, може да ви е трудно, но ще се научите как да говорите пред германец и следователно няма да се чувствате странно, когато говорите с други германци!

Показани са 3 отговора - от 1 до 3 (общо 3)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.