Въведение в немската стая

> Форуми > Въпроси и отговори за немски уроци > Въведение в немската стая

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    burcuxnumx
    участник

    Приятели, утре имам домашна работа, много ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Отдясно на леглото ми има гардероб, бюрото ми е от лявата страна на стаята ми, а отзад вдясно имам лавица. стена. Как мога да кажа това? :засрамен:

    reyyan да
    участник

    Приятели, утре имам домашна работа, много ще се радвам, ако можете да ми помогнете. Отдясно на леглото ми има гардероб, бюрото ми е от лявата страна на стаята ми, а отзад вдясно имам лавица. стена. Как мога да кажа това? :засрамен:

    Es gibt einen Kleiderschrank, ein Schreibtisch, ein Bücherregal und ein Bett in meinem Zimmer.
    Es gibt meinen Kleiderschrank auf der rechten Seite meines Betts. Es gibt meinen Schreibtisch auf der linken Seite meines Zimmers und auf der rechten Seite gibt es meinen Bücherschrank.

    В стаята ми има гардероб, бюро за писане, библиотека и легло.
    Имам гардероб от дясната страна на леглото си. Имам бюро вляво от стаята си и библиотека вдясно.

    Всъщност не е правилно да си вършите домашното. Написахте го на няколко места, затова се опитах да помогна, но все пак го проверявате добре, нали? смесени изречения, защото  ;)

    burcuxnumx
    участник

    Моята домашна работа така или иначе не е толкова кратка, аз направих другите, това бяха изреченията, които имах проблеми с превода, благодаря за превода. :)

Показани са 2 отговора - от 1 до 2 (общо 2)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.