Първият 8 месец в Германия ..

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    emrxnumx
    участник

    Здравейте момчета ..

    Днес искам да ви разкажа за моите 8 месеца в Германия и нещата, които казах, че съм направил добре и бих искал да не съм го правил. Заявление за виза за събиране на семейството и т.н. Преминавам бързо тук, визата ми беше издадена след 40 дни, дойдохме в Германия. Когато пристигнах на летището в Дюселдорф, първото нещо, което преживях, беше германската полиция, която разгледа паспорта ми и попита защо сте дошли. :))) На паспорта обаче пише, каквото и да е за събиране на семейството, аз все пак обясних ситуацията с моя a1 немски, 1 минута по-късно той подпечата паспорта и ние отидохме до паспорта, като казахме или ALLAH Bismillah :)

    Когато дойдох за първи път, гледах наоколо като риба без вода :) Както и да е, след няколко дни отидохме в клона за чужденци, аз и жена ми. Тъй като процедурите, които трябва да се правят тук, винаги са едни и същи, не удължавам тази част. Говорихме, за да получим сесия и в края на 15-20 минути ми дадоха доклад, в който се посочва, че имам 3-годишна сесия, за нас е приятно, че е 3 години. Около 2 месеца по-късно получих личната си карта. Първото ми съжаление в Германия беше да започна работа в фабрика за донери 25 дни след пристигането ми, защо казах съжаление?

    Не приятел, трябваше първо да науча НЕМСКИ, направих грешка. След като работих тук в продължение на 1 месец, казах не, ще науча немски и след това отидохме в центъра за работа и обяснихме ситуацията. Казва ми, че ще плащат курса по немски с надбавка за наем. Както и да е, минахме тук, сега е време да намерим курс. Отидохме на няколко курса в региона на Дуисбург, казват, че няма място и накрая намерихме място в SFS. Имаше 2 варианта, курс b1 с продължителност 1 година и ускорен курс от 4 месеца. Не знам защо започнах ускорения курс.

    Между другото, взех германската си шофьорска книжка преди да започна курса, слава Богу за първи път. аз общо бях 850 евро или производител. (Те взеха турския ми лиценз в тази област, но не е проблем. ако искам задължително да си взема турския джобен лиценз, той може да ви премахне, отидете за информационни цели, като кажете на Турция да не пита приятели, но нямам нужда от тема :)

    Казахме Bismillah, започнахме курса, 5 дни в седмицата от 8 сутринта до 1 обяд. Ако ще уча немски, влагам си ума да получа поне B1. Между другото, когато имах сесия в клона за чужденци, когато мъжът дойде 3 години по-късно, той каза, че трябва да има документ b1 в ръка :) Човекът, който се грижеше за нас, също беше от Индия :)

    Направих двама нови приятели, дошли от Турция, в хода, в който се разбираме много добре. И двамата ходим на курса и говорим немски на паузи за практически цели. :) Дори в нашата група WhatsApp, ние винаги се опитвахме да говорим немски, ако пишем забранената от Турция грешка. Нека стигнем до заключението, курсът приключи, слава Богу, получихме нашите B3 сертификати за 1 пъти. Тук бих искал да дам съвет на новодошлите, НО ВАШАТА ПЪРВА РАБОТА ВИНАГИ е да отидете на курс НЕМСКИ. Повярвайте ми, приятели, самочувствието идва при вас, можете да излизате сами, можете да се грижите за малките си неща без половинката си, това наистина е добре за хората. Достатъчен ли е B1 или не, разбира се, в нашите ръце е да го подобрим допълнително. За това, например, много ми помогна гледането на немски канали, особено гледането на 1 филм на ден в NETFLIX.

    Пиша веднага щом се сетя, например, НАЙ-ВАЖНОТО нещо от това, което казах тук, е подкрепата на вашия съпруг. Ще бъде търпеливо и ръка за ръка, за да преодолее всички трудности на свой ред. Може да се пропуснат стресиращи дни или как да разбера, че сте в Турция и т.н. СЕМЕЙСТВО. Не губете разбиране и толерантност един към друг, ще преодолеете всяка трудност.

    Пиша, докато се сетя, междувременно си купихме малка кола, тя ни отрязва краката и вижда работата ни без проблеми. Казах, че искам да ви дам още един съвет тук, когато ми хрумне :) ценова разлика между Германия и Турция, но правилната кола не идва ВНИМАВАЙТЕ ВНИМАНИЕ НА ПРИЯТЕЛЯ bmw, mercedes binece Аз съм аз. Моят приятел, когото дойдох през същите месеци, купи мерцедес за 14.000 XNUMX евро и по-късно разбра, че е сбъркал. Първо, редът трябва да бъде установен, работата трябва да е на силовата релса, след това можете да се качите на колата, която искате, не бързайте, вие сте в колата на небето.

    Ще продължа да се боря и се надявам да започна курса по немски B2. Горещо ви препоръчвам да продължите със същата дисциплина и винаги да говорите немски у дома. Предполагам, че бях обсебен от това да науча немски, доколкото мога. Е, приятелю, аз съм на 30 г. Мисля, че колкото повече укрепваме основата от началото, толкова по-добри ще знаем този немски език. Можете ли да си намерите работа, без да говорите немски? Да, има го, но в пицария или дюнер ресторант, не че го презирам, но ще ни е от полза да се усъвършенстваме и да научим още една дума.

    Нещата, които пропуснах, винаги са били 8 месеца, не е възможно да се поберат тези статии, ако имате нещо, което искате да попитате, ще се опитам да отговоря с моите знания. Главата на всичко е търпението. УВАЖЕНИЕ И ЛЮБОВ, с пожеланието да прекарате целия си живот с красота, Аллах да го даде на сърцето на всички.

    безсърдечен
    участник

    Бог ти отвори пътя, брато

    Kılıçarslan
    участник

    Нека Аллах ви отвори пътя. Изминаха 3 седмици, откакто кандидатствах, но ще дойда при вас. Първата ми работа ще бъде курс по немски, защото ми е необходим сертификат C1, за да изпълня професията си.

    emrxnumx
    участник

    Благодаря ти безсърдечно, благодаря ти.  :) Поздравления за Kılıçarslan, братко, надявам се визата ти да бъде издадена възможно най-скоро. Бог да изчисти пътя ви.

    Kılıçarslan
    участник

    Благодаря ти безсърдечно, благодаря ти.  :) Успех с Kılıçarslan, брат ми, insha'Allah 'ще излезе възможно най-скоро. Нека Аллах да ви изясни пътя.

    Благодаря ти. Бог да ви благослови за вашите добри пожелания :)

    01 серия
    участник

    Очаквам и моята виза да дойде в Дюселдорф, ако е щастлива, но все още не е дошла. Нека Аллах да я даде според сърцата на всеки, който я иска.

    ahmet_antalya30
    участник

    Здравейте аз съм Ахмет. Благодарим ви, че споделихте тази информация с нас. Тя би била много полезна за новодошлите.
    Женен съм от 4 години и имаме дете. Преди 2 години получих 3-годишна сесия. Имам английски и тъй като мястото, на което работя, е английски, не можах да започна немски. Съпругата ми е от немски.
    Работихме с жена ми в Анталия в продължение на 5 години (насоки) Тази година дойдохме в Германия. Баща му почина веднага щом пристигна.
    Сега седим в Хаген. Няма човек, когото познавам. Съпругът ми никога не е получавал обезщетения за безработица или социална помощ през живота си и няма познания.
    Моят немски е на ниво a1 и дори нямам сертификат.
    Живеем с майката на жена ми. Както знаете, единствената дъщеря на къщата също почина.
    Кандидатствахме за курса и чакаме. жена ми получава 1100 евро (предполагам, че ще получи обезщетение за безработица от старата си компания за 6 месеца.)
    Ако отида на курса сега, кой ще отговори на моите нужди? Трябва ли да кандидатствам за някакво обезщетение за безработица?
    Не трябва да се притеснявам за наем, но знаете ли, правителството ще изплати ли парите към заплатата, докато отида на курса. ?
    Какво трябва да направя след това време?
    отношения

    emrxnumx
    участник

    Здравейте Ахмет, първо, благодаря. Добре дошли в Германия,

    Ще се опитам да отговоря на вашите въпроси възможно най-добре. Първо, най-важното за вас е да отидете на езиков курс и да научите немски точно сега. Ако имате възможност и време, препоръчвам ви също да отидете на курса. Нека ви разкажа за себе си. Получих първата си сесия за 3 години и в деня, в който я получих, научих, че трябва да кандидатствам за център за работа в клона на чужденците. Трябва да обясните ситуацията в центъра за работа и да ви кажете, че искате да отидете на курса, те най-вероятно ще го приемат, в противен случай, разбира се. Ако започнете курса, ако курсът, на който отивате, е на определено разстояние, те също ще покрият пътната такса.Тук след + 3 км те плащат 50 евро.

    Причината, поради която не можете да кандидатствате за заплата за безработица, е, че трябва да работите поне 1 година, но можете да кандидатствате за социално подпомагане. Важното тук е, че те разглеждат общата сума в дома ви, но ето как правят изчислението, защото ситуацията ви е специална (защото живеете с майката на съпругата си). Би било погрешно да се дава каквато и да е информация.

    Да приемем, че получавате социална помощ, тук те плащат надбавка за наем + надбавка за пътуване, ако отидете на курса + и малко джобни пари. Те не пречат на пушенето :)

    Моят съвет към вас е да получите краен срок от центъра за работа и да обясните ситуацията и да заявите, че искате да научите немски и те ще направят необходимите изчисления и ще ви дадат отговор. Не се притеснявайте, че няма човек, когото да знаете, че ще се случи навреме. Не познавах никого, но сега имам приятели, с които винаги се срещам. Наличието на английски е плюс за вас. Тъй като ранните дни не са немски, можете да се справяте с лесни задачи в ежедневието си с английски. Повечето хора в Европа говорят английски (за германците казвам) Можете да кандидатствате за детски надбавки.

    Тъй като опитът на всеки е различен, никой не може да каже на 100%, че го прави по този начин. Надявам се всичко да ти се случи, братко.

    ahmet_antalya30
    участник

    Emre34 брат ми Са
    На първо място, не се притеснявайте да отделите време да ми отговорите. :)
    Второ, написах ти писмо, не знам какво стана, страницата беше затворена в лицето ми, пак пиша отначало.. срам ме е:) halayy :)
    Благодаря на всички нас, които осъждаме .. Нека Аллах да ви благослови.
    Има 5 курса, в които живея, но само един е подходящ за мен. Стаята е доста далеч, така че ще отидете за 1 минути с кола ..:(
    Емре, ако не отида на курса сега; Казвам да работиш спокойно вкъщи ..? (Имах виза през детето.)
    3-годишната сесия приключва догодина. Искам да кажа, че не присъствахте на курса, не ви даваме виза, ще имам ли вече такива проблеми?
    Смятам да работя няколко месеца и да взема директно изпита.3 Тук има 4 ресторанта, нашите сънародници могат да говорят с тях и може би да им помагат по работа.
    Бих искал да отида на курса, но това би било обезпокоително, тъй като е далеч. Живея в планинско и разширено място. Трябва да вървя 20 минути до автобусната или жп гара. След това има 45-минутно пътуване.
    Така че ще ходя 20 минути, ще се кача на влака. Отново пътувам с автобус .. Докато отида на курса .. Пристигането е същото. Би било много обезпокоително.
    Извинете, разлях се малко тук.
    Всъщност не се интересувам толкова от социално подпомагане, ако работиш ще получаваш повече. Ако камъкът, който дават, експлодира, ще бъде 300. Обикаляте 300 пъти, докато получите стая:=)
    Английският ми помага много .. Почти няма човек, който да не го знае на официални места, но пазарът е, че никой не знае, все още не съм срещан в този регион.
    Надявам се всичко да се случи до насита. Бъди здрав.
    Добър вечер
    Пожелания.
    Ахмет

    emrxnumx
    участник

    Брат Ахмет, твоето решение е да отидеш на курса или не, но причината, поради която наистина е трудно да учиш немски у дома, е отсъствието, тоест, ако кажеш, че работиш 1 ден на немски, ще ти омръзне на втория ден. Да, разбира се, получаването на социална помощ не е нещо добро, но поне ви помага да поддържате живота си, докато не научите определено ниво на немски език. Работих във фабрика, когато пристигнах за първи път, но съжалявах, защото знаех, че няма да мога да науча немски в живота, защото 2% от 300-те души в работната среда са турци. Изучаването на език е задължително, за да продължим живота си в друга държава. Доколкото разбирам, германският гражданин на съпруга / съпругата, не мисля, че ще има проблем при удължаване на пребиваването, но те просто го удължават за неопределено време (може да се различават в зависимост от щатите), те искат да видят поне немски ниво B98 и сертификат + липса на помощ и т.н. ... В резултат не мисля, че ще има проблем в разрешението за пребиваване Влизането в и от курса е малко обезпокоително, разбирам от това, което ми казахте, но казвам отново и отново, поне го направете.

    Не, ако кажете, че работя вкъщи, ако можете да го направите по наистина дисциплиниран начин, можете сами да работите вкъщи.Има много информация в интернет и в различни програми.

    ahmet_antalya30
    участник

    Брат Ахмет, твоето решение е да отидеш на курса или не, но причината, поради която наистина е трудно да учиш немски у дома, е отсъствието, тоест, ако кажеш, че работиш 1 ден на немски, ще ти омръзне на втория ден. Да, разбира се, получаването на социална помощ не е нещо добро, но поне ви помага да поддържате живота си, докато не научите определено ниво на немски език. Работих във фабрика, когато пристигнах за първи път, но съжалявах, защото знаех, че няма да мога да науча немски в живота, защото 2% от 300-те души в работната среда са турци. Изучаването на език е задължително, за да продължим живота си в друга държава. Доколкото разбирам, германският гражданин на съпруга / съпругата, не мисля, че ще има проблем при удължаване на пребиваването, но те просто го удължават за неопределено време (може да се различават в зависимост от щатите), те искат да видят поне немски ниво B98 и сертификат + липса на помощ и т.н. ... В резултат не мисля, че ще има проблем в разрешението за пребиваване Влизането в и от курса е малко обезпокоително, разбирам от това, което ми казахте, но казвам отново и отново, поне го направете.

    Не, ако кажете, че работя вкъщи, ако можете да го направите по наистина дисциплиниран начин, можете сами да работите вкъщи.Има много информация в интернет и в различни програми.

    Здравей отново, братко.
    Съгласен съм до малко от това, което казвате.
    Има CD или нещо подобно. Къщата е подходяща за работа.
    Детето ходи на детска градина, аз съм сама горе, така че имам добро време за работа.
    Ще го купя на B1, за да го получа за неопределено време. Когато казвам помощ, тоест ако получа социална помощ, няма ли да имам право за неопределен период?
    Да кажем, че получих помощ за 5 месеца и след това започнах работа. Ако кандидатствам за определен период от следващата година, те ще Redmi за помощ?

    emrxnumx
    участник

    За да получа неопределена сесия, мисля, че се изискват език и сертификат на ниво b1 и работа. Може да сте получили помощ от държавата, но когато кандидатствате, мисля, че е трябвало да работите поне 1 година, поне те ми казаха това. Както отново казах, опитът може да бъде различен, за съжаление, това, което чуждестранният клон в точка А казва, понякога не е същото като това в точка Б.

    безсърдечен
    участник

    Ако получавате помощ от държавата. Определено не можете да го получите за неопределено време

    Nesibe на
    участник

    Ако получавате помощ от държавата. Определено не можете да го получите за неопределено време

    Включва ли държавната помощ цената, която сте получили за интеграционния курс? Според него не мисля, че биха били добре, ако направя молба, но все пак исках да попитам. Има ли отстъпка за билета за sbahn? За тези, които посещават интеграционния курс, подробно обяснение в mvg може да бъде споделено без информация?

    безсърдечен
    участник

    Не можах да разбера напълно темата. Ако получите помощ от държавата и отидете на безплатния курс, пътят. Получавате парите. Но пътят е ако работите вдъхновено и не получавате държавна помощ и ако правите курса си сами. Не можете да получите парите. Исках да обясня и двете обиколки

    Nesibe на
    участник

    Не можах да разбера напълно темата. Ако получите помощ от държавата и отидете на безплатния курс, пътят. Получавате парите. Но пътят е ако работите вдъхновено и не получавате държавна помощ и ако правите курса си сами. Не можете да получите парите. Исках да обясня и двете обиколки

    Добре, получих отговора на въпроса си, благодаря. :)

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 52)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.