Almanya’daki ilk aylarınızı nasıl geçirdiniz?

> Форуми > Бизнес и трудов живот в Германия > Almanya’daki ilk aylarınızı nasıl geçirdiniz?

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    небе снимки
    участник

    Здравейте, момчета, дойдох в Хановер преди две седмици с виза за събиране на семейството. Отидох в първия клон за чужденци и се регистрирах за адрес, но те назначиха срещата за 90 януари за превръщане на 19-дневната виза в виза за пребиваване. Искам да кажа, че има само един месец и тъй като езиковият курс или нещо ще бъде определено по това време, аз седя вкъщи, без да правя нищо и съм много отегчен. за щастие няма турски съсед. Можете ли да ми дадете предложения, какво мога да направя?

    https://www.almancax.com/almanca-aile-almanca-aile-bireyleri-ve-almanca-akrabalar.html

    yenicerixnumx
    участник

    На първо място, добре дошли в gökce

    Ich sage dir nur 3 wörter. Langeweilig langeweilig langeweilig yuppi :)
    Това са дните, когато главата ви всъщност е най-спокойна и в същото време най-неудобната, която ще извикате със свещи в бъдеще. Защо, след като започнете да изучавате езика и бавно опознавате околността, ще си помислите, уау, когато минах. Отначало вие сте като риба извън водата. Периодът на адаптация започна точно сега. Мисля, че той трябва първо да се запише в курса, без да губи време. Ако е пълен, този път може да се наложи да чакате дълго.
    Преди всичко мисля, че опознавате околната среда. Излез, какво има наоколо. Изпийте чаша кафе в най-централната точка. Отново имате късмет в сравнение с повечето от нас. Нека е Хановер. Започнете да учите немски. Научете си домашен курс. Малко самота, малко мълчание ще ви отегчат след известно време, но ако си намерите хоби, ако намерите нещо, което да разсейва ума ви, времето ще мине по-скоро. Добре дошли обратно в Германия.
    Здраво

Показан е 1 отговор (общо 1)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.