Урок 18: Германско име-I (израз на лекцията на Аккустив)

> Форуми > Основни немски уроци от нулата > Урок 18: Германско име-I (израз на лекцията на Аккустив)

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Лара
    посетител
    ИМЕ-И ХАЛИ (AKKUSATİV)

    Имена на немски (с изключение, което ще дадем малко по-късно) чрез промяна на техните членове
    Те се променят на -i. Статиите се променят, както следва:

    За да поставим имената, които са „der ik в -i, ние променяме„ der ”на„ den ”.
    Не се правят промени в имената и статиите, чиито статии са „das Art“ или „die“.
    Всъщност думата meden eine halinde остава непроменена.
    Всъщност думата „ein ise приема формата на„ einen arak “чрез промяна.
    Всъщност думата „keine de“ остава непроменена.
    Всъщност, думата Art kein ray се променя и приема формата на „keinen“.

    Нека разгледаме изключението, което споменахме по-горе;
    Докато описват множествено число на съществителните, някои съществителни са множествено число, като вземат -n или -en в края.
    Това бяха имена с последните букви -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Сред тези съществителни с член "der", при преобразуване на съществителното във винителен падеж, членът "der" става "den".
    и думата се използва в множествено число, т.е. множествено число, което приема суфиксите -n или -en и член
    Всички съществителни с „der“ винаги се използват в множествено число във винителния падеж на съществителното. Това изключение е само
    -i не е характеристика, специфична за държавата, тя е валидна за всички състояния на името.
    Това са правилата за състоянието -i на името. Вижте примерите по-долу.

    ПРОСТА ФОРМА


    винителен падеж

    der Mann (мъж)


    Ден Ман (мъж)
    der Ball (топка)


    от Бал
    der Sessel (фотьойл)


    den Sessel (седалка)
    Както можете да видите, се казва, че няма промяна в думата.

    der Student


    от Studenten (студент)
    der Mensch (човек)


    от Menschen (хора)
    Защото изключението, току-що споменато в двата примера по-горе, са думите
    Използвано е в правописите в множествено число на -i.

    das Auge (око)


    das Auge (око)
    das Haus (къща)


    das Haus (къща)
    die Frau (жена)


    die Frau (жена)
    die Wand (стена)


    die Wand (стена)
    Както видяхме по-горе, няма промяна в аргументите и думите на Дас и мъртвите.

    ein Mann (един човек)


    einen Mann (мъж)
    ein Fisch (една риба)


    einen Fisch (риба)
    Кейн Ман (не е мъж)


    keinen Mann (не е мъж)
    kein Fisch (не риба)


    keinen Fisch (не риба)
    Както виждате, има промяна и промяна.


    keine Frau (не жена)


    keine Frau (не жена)
    keine Woche (няма седмица)


    keine Woche (няма седмица)
    Както се вижда по-горе, няма промяна в членовете eine и keine и думата.

    Халал кръгът е широк, достатъчен е за удоволствие. Няма нужда от грехове. (Думи)
    zegroz
    участник

    Благодаря ви за вашите усилия…

    yazyagmuruxnumx
    участник

    В случая с името щях да попитам нещо, което ми идва в главата от раздела, където някои думи са написани на плътно. ЗАПОЧВАМ ДА НЕ ГЛЕДАМ)

    yazyagmuruxnumx
    участник

    admin, на въпроса ми все още няма отговор, ще се радвам, ако ме осветите по този въпрос.

    nalanw
    участник

    Burda den Studenten не е множествено число, то е единствено и винителен падеж....
    Във винителен падеж всички множествени числа приемат DIE….
    В дателния падеж множественото число се прави от den и наставката n се добавя в края на думата....

    ECE
    участник

    Когато думата „KEİN“ е във формата на съществително, членът става „KEİNEN“ за das. Само за статията der ли е "KEINEN"? Тук се поколебах. Благодаря…

    Nazira
    участник

    https://www.almancax.com/forum/index.php?topic=21.0

    Тук можете да намерите информация за keine.
    Търси първо ..

    ти чудо
    участник

    AKKUSATIV = ИСМИН (I) КИЛИМ
    DER = DEN
    УМРЕ = УМРЕ
    DAS = DAS

    ICH = I = MEINEN = VATER = МОЯТ БАЩА
    DU = SEN = DEINEN = VATER = ВАШИЯТ БАЩА
    ER = O = SEINEN = VATER = НЕГО БАЩА
    SIE = O = IHREN = VATER = НЕГО БАЩА
    ES = O = SEINEN = VATER = НЕГО БАЩА
    WIE = BIZ = НЕПОКАЗАН = VATER = НАШИЯТ БАЩА
    IHR = SIZ = EUREN = VATER = ВАШИЯТ БАЩА
    SIE = ONLAR = ihren = VATER = ТЕХНИЯТ ОТЕЦ
    SIE = SIZ = IHREN = VATER = ВАШИЯТ БАЩА

    RUF DEN VATER ___ CALL YOUR FATHER Както се оказа, винителните падежи са само мигновени и най-лесното нещо бяха винителните. :)
       

    tan_umut_xnumx
    участник

    Искам да попитам някого.:) Знаеш ли, думата "ein" става "einen" за статията der, но дали "ein" остава същата за das?

    tan_umut_xnumx
    участник

    Нека ви попитам нещо друго, например защо има der Wand в изречението “An der Wand ist ein poster”???

    Атлантис
    участник

    Слагайки (En) прикачения файл, например meinen vater, много благодаря, баща ми, разбрах.

    назмерт
    участник

    Здравейте приятели, съгласен съм с този сайт, но трябва да разговаряме заедно, за да можем да се усъвършенстваме.
    И аз уча немски. Ще се радвам, ако и вие можете да ми помогнете.auf wiedersehen!

    ibozer
    участник

    Das site ist viel schön, danke lehrer für deutsch…

      от firat…

    анонимен
    посетител

    Поздрави, аз съм нов член.На първо място, казвам здраве на вашите усилия за добър сайт.
      Wohin? Akk, който отговори на въпроса.
    уа? Отговорът на въпроса е dat.
    in, auf, neben, vor, unter, hinter, über, an, zwischen (в предлози)
    Акк. или dat. о, къде се мотаем? Той ще те попита и ще ти даде правилния отговор.

    минтам
    участник

    А К К                                           D A T I V   Г Е Н Т И В
    DER den einen – keinen – meinen dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines
    ШИС die eine – keine – meine der einer – keiner – meiner der einer – keiner – meiner
    DAS das eines – keines – meines dem einem – keinem – meinem des eines – keines – meines (тук наставката S се добавя в края на членната дума)
    УМРЕ (МНОГО) die keine – meine den keinen – meinen der keiner – meiner
    Предполагам, че това сте искали да научите, надявам се да помогне.

    ozgexnumx
    участник

    Благодаря ви много за обясненията, но разбирам много добре номинациите, аккусативите и дативите, които се забиха в главата ми. Ще разберем ли, че това са Номинатив, аккусатив и датив с формата на въпроси ???????????????
            Пример: Nominativ……wer?……was? Akkusativ……..wen? и какво? 
              дателен падеж………ние? горе? и кой? Научихме по този начин в курса, когато въпросът е такъв, нали? Трябва ли да отговаряме с номинативни членове и винителни членове????? БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 52)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.