Урок 19: Име на немски език (лекция по данни)

> Форуми > Основни немски уроци от нулата > Урок 19: Име на немски език (лекция по данни)

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Лара
    посетител
    ИМЕ-Е ХАЛИ (DATİV)

    Името се прави и чрез промяна на статиите.
    Артикулярът варира, както следва:

    der articulated dem,

    das стават articulated dem,

    умре става артикулиран,

    които са събрани в einem,

    да станем артикулирани,

    kein става изкуствено keinem,

    крайнът се превръща в изкуствен.

    Тук бихме искали да посочим; По отношение на състоянието на името има доста различни ситуации.
    Колкото повече практика и практика практикувате, толкова по-лесно и повече
    Може да сте запознати бързо. В следващите глави ще има много примери за тези теми.
    и ние ще даваме упражнения. Опитайте се да направите някои упражнения сами.
    Помолете за помощ в ситуации, които не познавате. Не забравяйте, че колкото повече практикувате, толкова повече
    колкото по-кратко е времето за обучение и проблемите стават постоянни. Нека продължим сега
    .

    der Schüler (студент)


    dem Schüler (към ученика)
    das Kind (дете)


    dem Kind (към детето)
    die Frau (жена)


    казва фрау (на жената)
    ein Haus (къща)


    einem Haus (до къща)
    kein Haus (не къща)


    keinem Haus (не къща)
    eine Frau (жена)


    einer Frau (на жена)
    keine Frau (не жена)


    keiner Frau (не към жена)
    Правилата, дадени по-горе, са илюстрирани тук.

    Докато описват множествено число на съществителните, някои съществителни са множествено число, като вземат -n или -en в края.
    Тези имена обикновено бяха последните букви -schaft, -heit, -keit, -in, -lei, -rei, -ung.
    Сред тези съществителни с член "der", членът "der" става "dem" при преобразуване на съществителното в -e.
    и думата се използва в множествено число, т.е. множествено число, което приема суфиксите -n или -en и член
    Всички съществителни с „der“ винаги се използват в множествено число във формата на -e на съществителното. Това изключение е само
    Това не е характеристика, специфична за състоянието -e, тя е валидна за всички състояния на името. За да дадете пример,
    Членът на думата student е “der”.И тази дума става множествено число чрез добавяне на наставката -en в края.
    Така че горното изключение се отнася за тази дума.
    Вземете случая и -е.

    Студент (единична и проста държава) (студент)
    die Studenten (студентско множествено число)
    Студентен (единствен и единствен) (студент)
    Ако анализирате горната ситуация добре, лесно можете да разберете горното изключение.

    Ще разгледаме множествените имена по-долу.
    Както е известно, всички многобройни имена, които са били слаби, стават художественото "умре".
    Причината, поради която не се занимавахме с множественото число в случая -i в предишния раздел, е, че множественото число
    Няма промяна в случая -i на съществителните.
    Причината да го приемаме е, че съществителните от множествено число имат промяна в състоянието -e на съществителното.
    (Както можете да видите, всичко на този език има свои изключения. Ако практикувате много,
    В бъдеще тези плашещи правила ще бъдат толкова лесни и привични, колкото умножаването на две на четири.)

    За да промените съществителните в множествено число на -e, членът "die" пред съществителното в множествено число се променя на "den" и
    В края на съществителното се добавя буква "n". Ако последната буква от множественото число на съществителното е "n", тогава буквата "n"
    (Прочетете горното правило отново)

    например
    die Väter (множествено число и просто състояние) (баща)
    den Vätern (множествено число и състояние) (бабалара)
    Както се вижда в примера по-горе, сменихме члена „die“ на „den“ и го добавихме към множествено число в края на съществителното.
    Тъй като няма буква "n", добавихме буквата "n", за да стане -e.

    Пример:
    die die Frauen (множествено число и просто състояние) (жени)
    den Frauen (множествено число и -e състояние) (жени)
    Както се вижда по-горе, членът "die" се превърна в "den" в падеж -e на съществителното и съществителното
    Тъй като множественото число вече завършва с буквата „n“, към името не е добавена допълнителна буква „n“.

    И така, само членът „умре“ използва ли се със съществителни имена в множествено число? No. Неопределени членове със съществителни имена в множествено число
    В предишните раздели заявихме, че може да се използва (отрицателно-несигурно).
    След това нека дам различни примери за различни неопределени статии - чрез тяхното ставане.
    Както е известно, "ein" и "eine" не са били използвани с множествено число, защото тези думи означават "едно".
    Това значение противоречи на множественото число на съществителното Чували ли сте някога за „a books“?
    Това значение е глупост, така че трябва да се използва само като „книги“. Така че „ein“ и „eine“
    Те не се използват в множествено число. Нека обясним с пример;
    Думата ein Buch (книга) е единствено число, така че се отнася само до една книга.
    Книгите не могат да се използват като "ein Bücher", а като "Bücher".
    В този случай не използваме думите "ein" и "eine".

    Пример:
    ein Buch (постно и уникално) (книга)
    Bücher (просто и множествено число) (книги)
    Büchern (-е и множествено число) (книги)
    В горния пример, тъй като думата Bücher няма член пред себе си, само
    беше добавена буква “n” и думата стана -e
    .

    „Keine“ може да се използва пред съществителното в множествено число. Нека направим това в пример.
    кейн банка (няма банка) (постно-сингли)
    keine Banken (няма банки) (постно състояние)
    keinen Banken (без банка) (-e случай-множествено число)
    В отрицателно множествено число „keine“ се променя на „keinen“.

    В този раздел сме представили различни употреби, свързани с формата на името.
    Казват, че чуждите езици са неблагодарни. Без значение колко запомняте, повтаряте и практикувате без
    никога не бъдете постоянни. Не се задоволявайте с това, което сте прочели тук.
    Опитайте сами да преведете много думи в различни форми на съществителното.
    Постижения ...

    Животният капитал е оскъден. Има много неща, от които се нуждаете.

    Чудя се дали сте създадени само за света, че прекарвате цялото си време в него!
    (BSN)

    желязо
    участник

    много подробно обяснение.Благодаря.

    duak
    участник

    Наистина бях любопитен по тази тема, много лесно ме разбрахте. Благодаря ви много!

    бърз
    участник

    Благодаря ти много
    супер разказ и обяснение ..

    Санем
    участник

    Прочетох тази тема от книгата, не разбрах много, сега мога да я схвана по-добре.

    yazyagmuruxnumx
    участник

    Всъщност темата изглежда трудна. Бях вървял супер що се отнася до състоянията на името, но мисля, че започнах да прецаквам в случаите на i и e, ще се радвам, ако можете да ми дадете метод как да разбера тази тема е по -добра: '(

    МухаяяeM
    участник

    Трябва добре да разберете предмета, да запомните правилата и да практикувате много по въпроса.
    Ако не правите много практика, може да не успеете да схванете добре обекта и може да не успеете да разберете в какво състояние е обектът в изречението, когато в бъдеще преминем към структурите на изреченията.
    Поради тези причини трябва да запомните и разграничите всички форми на името, като наводнения.
    Постижения ...

    роза
    участник

    danke schön

    ти чудо
    участник

    dem guten mann = към добрия човек
    der guten frau = добра жена
    dem guten kind = добра кокуга

    Тук ще ставаме все по-добри и по-добри HURAAAAAA  :)

    63
    участник

    : - [Добър ден Нов съм в този сайт, темите са много добри. Опитвам се усилено да науча. Знам, че се уча, но що се отнася до съставянето на изречения, не знам, не мога да направя изречение. Ето защо съжалявам и не смея да говоря. Благодаря предварително.

    Derwisch
    участник

    : - [Добър ден Нов съм в този сайт, темите са много добри. Опитвам се усилено да науча. Знам, че се уча, но що се отнася до съставянето на изречения, не знам, не мога да направя изречение. Ето защо съжалявам и не смея да говоря. Благодаря предварително.

    Здравейте,

    Не можете да правите изречения, без да мислите на немски. Можете да направите това, като следвате сайта. Ще бъдете посрещнати с проучвания за това през следващите дни.
    Направете го лесно.

    LG
    Derwisch

    acelyaxnumx
    участник

    Всъщност темата изглежда трудна. Бях вървял супер що се отнася до състоянията на името, но мисля, че започнах да прецаквам в случаите на i и e, ще се радвам, ако можете да ми дадете метод как да разбера тази тема е по -добра: '(

    Здравейте, отворих тема в секцията база знания, която показва спрежението на местоименията, тоест личните местоимения, според падежите на съществителното. Мисля, че ще ви помогне малко. Успех, поздрави…

    супи
    участник

    Наистина ви благодаря за информацията за slm, въпросът ми е доколко мога да реша немския език на този сайт.

    МухаяяeM
    участник

    След седмица започваш да пееш като славей  :D :D

    потопа
    участник

    Лека нощ, обикновено уча късно и в тези часове няма никой :( Сега съм във Франция и мисля да се преместя в Германия в рамките на 1 или 2 месеца. Опитвам се да науча немски език, като използвам този сайт, но оставам в отсъствието на човек, който говори немски. Вашите изрази са наистина хубави, но силни. ако беше в примерите.

    МухаяяeM
    участник

    Дано да стане и в бъдеще.

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 54)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.