Пребиваване, неограничено право на пребиваване в Германия и немско гражданство..!!

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Baybars
    участник

    Тези теми са написани под различните заглавия на теми, които междувременно се губят, аз се опитах да организирам под това заглавие, исках да организирам, приятели, които искат да се възползват и от двете, ще добавя моя подпис в изследването.

    Visum – Виза: Това е правото, дадено от консулствата за максимум 3 месеца.

    Aufenthaltserlaubnis – Право на пребиваване: Това е правото на временно пребиваване, предоставено от Службата за чужденци в Германия.

    Unbefristet, Niderlassungserlaubnis – Неограничена сесия: по-рано Unbefristet, сега известен като Niderlassungserlaubnis, неограничени права на пребиваване

    за тези, които вече искат Deutsche Staatsangehörigkeit, германското гражданство

    Сега, вие сте получили вашата виза чрез събиране на семейството и сте дошли в Германия. Първото нещо, което трябва да направите, е да отидете в службата за чужденци възможно най-скоро, дори и да имате време, и да кандидатствате за Residence – Aufenthaltserlaubnis.

    ..Ако вашият съпруг е германски гражданин, първо ще получите разрешение за пребиваване за 1 или 2 години, а след това отново за 1 или 2 години, ако го удължите. Когато навършите общо 3 години, имате право да кандидатствате за неограничена виза – Niederlassungserlaubnis. Това се определя от 28-ри параграф на 2-ми член от Закона за жителството.Добавям линка по-долу, който иска може да влезе и да прочете немската версия от там..

    Връзка: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/28-familiennachzug-zu-deutschen

    ..ако съпругата ви е турски гражданин, ще получите право на пребиваване за 1 или 2 години, като продължителността варира в зависимост от града, докато навършите тези 5 години.В края на 5-тата година можете да кандидатствате за неограничена виза - Niederlassungserlaubnis, ако отговаряте и на другите условия, например 60 месеца. Като например да сте направили плащания към пенсионния фонд, тоест да сте наети. Тези условия се определят от 9-те страни, изброени в параграф 2 на член 9 от Закона за сес.Останалите условия можете да прочетете от линка.

    Връзка: https://www.juraforum.de/gesetze/aufenthg/9-niederlassungserlaubnis

    – Разбира се, дори съпругът ви да е германец или турчин, едно от основните условия е да посещавате интеграционни курсове и да сте успешни преди неограничената виза –


    Нека стигнем до германското гражданство:

    Правото на натурализация е регламентирано като цяло от членове 8, 9 и 10 от Закона за гражданството. Съответно член 8 урежда общите права, член 9 урежда правата на тези, които са женени за германския съпруг, а член 10 урежда правата на останалите чужденци, тоест тези, които не са женени или които остават в Германия по някакъв начин.

    .. съответно на правата на тези, които получават Esi 8. и 9. регулира съставките. тези статии не пишат нищо пряко за годината. но на практика се омъжихте за германската esn 5 дойде в Германия. в края на годината имате право да кандидатствате за германско гражданство, ако отговаряте на други условия. други условия, да познаваш немски, да направиш тест за гражданство, да имаш основна информация за Германия, да не получаваш социална помощ и др. Това са линковете към статията, която добавям.

    8. Връзка на статия: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,8
    9. Връзка на статия: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,9

    Приложение, свързано с времето в този Linkte: https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml

    Член 10 урежда правото за придобиване на германско гражданство за турски граждани. Съответно едно от условията е да останете в Германия в продължение на 8 години и да изпълнявате останалите условия, които са изпълнени от тези, които са женени за женен съпруг по-горе .. Добавям връзката по-долу в този закон ..

    10. Връзка на статия: https://norm.bverwg.de/jur.php?rustag,10

    както и пълните закони на сесията в тази връзка:

    https://www.jusline.de/Aufenthaltsgesetz_%28AufenthG%29_Langversion

    Закони за гражданството, свързани с тази връзка:

    https://www.gesetze-im-internet.de/rustag/BJNR005830913

    Можете да намерите.

    Ако имате някакви въпроси, можете да ги зададете тук. Надявам се да е помогнало на приятелите, които искат темата ..

    EL-Турко
    участник

    здраве ..

    Baybars
    участник

    здраве ..

    saolasin, надявам се погрешен начин да изразя ситуацията .. така че дадох връзките на възрастите .. които искат да проверят там със сигурност ..

    tugce_doerj е
    участник

    baybars е много хубаво здраве в ръка. Така че въпросът ми е, че всяка държава е еднаква за всяка държава? Защото имам германско гражданство, където съм и 8 е живял тук от години, 5 трябва да е плащал данъци годишно. Жената стана германски гражданин, след като ги направи. Жената дойде от Виетнам, а не от турчин. може би това може да е различно приложение за тях?

    fuk_xnumx
    участник

    Tugce Прочетох решението Мисля, че трябва да бъда един и същ навсякъде навсякъде, където е женен с германски гражданин 3 година се изисква да остане в Германия и 2 трябва да се ожени с германски граждани общо 5 година края на германското гражданство право doguyor.baybarsin изпрати тази връзка https://www.duesseldorf.de/buergerinfo/33/03/31eb02.shtml  и правилото 8 на годината е валидно за тези, които са турски граждани.

    Baybars
    участник

    baybars е много хубаво здраве в ръка. Така че въпросът ми е, че всяка държава е еднаква за всяка държава? Защото имам германско гражданство, където съм и 8 е живял тук от години, 5 трябва да е плащал данъци годишно. Жената стана германски гражданин, след като ги направи. Жената дойде от Виетнам, а не от турчин. може би това може да е различно приложение за тях?

    обикновено е един и същ за всички чужденци в закона за гражданството, написан по-горе на хоризонта .. този въпрос за плащане на данъци за 5 година не е вече в гражданството, niederlassungserlaubnis te .. правото да премине гражданите на 8 9. елемент се държи. там тази година не докосва професията. 8 годишно събитие 10.
    – Сега, като не минава годината, как се различават гражданските права на тези с германски съпрузи? На практика има разлика. Дадох пример за това от община Дюселдорф. На официалната страница на общината пише 5 години.

    tugce_doerj е
    участник

    Една година в решението да бъдем различни навсякъде, че не можете да кажете това. жената ни каза 8 година. и 5 плащат данъци всяка година.

    Получих виза за 3 години за събиране на семейството. Тези времена се променят на други места за съпруга на германски гражданин. Не го разбрах по различен начин, затова си отиде. Има държава.В това състояние има ред, който всеки е определил според главите си. Никой не може да даде ясен отговор на никого, тъй като държавният закон не се държи в лакомо състояние. : policy:

    Baybars
    участник

    Една година в решението да бъдем различни навсякъде, че не можете да кажете това. жената ни каза 8 година. и 5 плащат данъци всяка година.

    Получих виза за 3 години за събиране на семейството. Тези времена се променят на други места за съпруга на германски гражданин. Не го разбрах по различен начин, затова си отиде. Има държава.В това състояние има ред, който всеки е определил според главите си. Никой не може да даде ясен отговор на никого, тъй като държавният закон не се държи в лакомо състояние. : policy:

    Няма работа там, не е така, сега законите не се променят от държава в държава, има различия само в малките неща, самите държави в случай на ситуация .. права на пребиваване и гражданство на неща като цяла Германия за интереса .. няма разлика в закона .. има само един закон за гражданството.

    Сега сте точно пред мен има пример за diyorusn .. само женен за германските граждански права на съпругата 2005 в новата продукция .. може би лицето, което споменахте в предишния период отиде в германското гражданство според новия закон, който ви 10. Статия от 8 Вие не сте свързани с годишното състояние .. това вече е 9. статията ясно казва 9. В статията се казва 8. и 9. Лицето, което отговаря на изискванията на статията, има право да премине към германско гражданство, обяснява, че това е на официалния сайт на Дюселдорф, а на много други страници го избрах.

    tugce_doerj е
    участник

    хе, разбира се, тази жена е била много на възраст, мисля, че е получила визата преди 2005 г., виж, не попитах жената. тогава е нормално. Окей:)

    Baybars
    участник

    хе, разбира се, тази жена е била много на възраст, мисля, че е получила визата преди 2005 г., виж, не попитах жената. тогава е нормално. Окей:)

    Сега това е статия от Мюнхен; пишеше ясно, докато беше удобно на онези, които приеха жена му;

    Die Ermessenseinbürgerung (§§ 8, 9 StAG)
    Die Ermessenseinbürgerung gilt für bestimmte Ausländergruppen wie zB Ehegatten von
    Deutschen, anerkannte Flüchtlinge, Stackangehörige и др
    erleichterten Voraussetzungen (= Kürzeren Aufenthaltszeiten) eingebürgert werden können
    Für Ehegatten von Deutschen gilt in der Regel eine Wartezeit von Drei, für anerkannte
    Flüchtlinge von sechs Jahren. 
    https://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi/staatsang.pdf

    Дортмунд, Бохум също пише на страницата там. Не ги добавям така, че темата в дългосрочен план в тази концепция.

    tugce_doerj е
    участник

    Разбирам. така или иначе, колко още години имаме, ще си струва още 50 пъти да разгледаме тези работни места дотогава: haha:

    Baybars
    участник

    Разбирам. така или иначе, колко още години имаме, ще си струва още 50 пъти да разгледаме тези работни места дотогава: haha:

    `

    Имате ли намерение да станете германски гражданин?

    EL-Турко
    участник

    Мисля, че германското гражданство не е толкова привлекателно, колкото преди.
    -Най-важното нещо, което трябва да се има предвид е, че когато човек с вид заетост стане германски гражданин, сертификатите SSK-Baghkur умират. Е, хора, те наричаха възрастта за пенсиониране в Турция възраст за пенсиониране в гроба, те нямаха представа за хората тук дори не в гроба, а само когато костта е суха (Всеки, който има малко познания за средната възраст на Турция ще се съгласи с мен! Не можем да живеем 85-90 като германците...
    Казахте ли на 65-годишната жена, тя я загледа в лицето си - талията ни от 55-60-те години е мъртва, свърших, не се вдига дълбоко (обобщение)
    – 2. Право на собственост в Турция 8. Ако не се лъжа, допреди 5 години чужденците не можеха да придобиват имоти в Турция, бяха спрели продажбите на къщи - може би е приет нов закон, не знам много за това.
    -Има и друга страна на този свят.Хората искат да бъдат погребани там където са родени (поне аз).
    – И 4 немски паспорта да имах, нямаше да ми трябва паспорт, от който да си личи от хиляда километра, че съм турчин...
    – Ходът на влака не е никак лош.Ако имаме късмет няма да е зле да прекараме летен живот във влака на 50-60 години..Ще дойдем ли пак да му продам майката Светът...
    това е моята идея.

    Baybars
    участник

    Мисля, че германското гражданство не е толкова привлекателно, колкото преди.
    -Най-важното нещо, което трябва да се има предвид е, че когато човек с вид заетост стане германски гражданин, сертификатите SSK-Baghkur умират. Е, хора, те наричаха възрастта за пенсиониране в Турция възраст за пенсиониране в гроба, те нямаха представа за хората тук дори не в гроба, а само когато костта е суха (Всеки, който има малко познания за средната възраст на Турция ще се съгласи с мен! Не можем да живеем 85-90 като германците...
    Казахте ли на 65-годишната жена, тя я загледа в лицето си - талията ни от 55-60-те години е мъртва, свърших, не се вдига дълбоко (обобщение)
    – 2. Право на собственост в Турция 8. Ако не се лъжа, допреди 5 години чужденците не можеха да придобиват имоти в Турция, бяха спрели продажбите на къщи - може би е приет нов закон, не знам много за това.
    -Има и друга страна на този свят.Хората искат да бъдат погребани там където са родени (поне аз).
    – И 4 немски паспорта да имах, нямаше да ми трябва паспорт, от който да си личи от хиляда километра, че съм турчин...
    – Ходът на влака не е никак лош.Ако имаме късмет няма да е зле да прекараме летен живот във влака на 50-60 години..Ще дойдем ли пак да му продам майката Светът...
    това е моята идея.

    – Сигурно ли е изтичането на тези SSK периоди? Например мой роднина адвокат ми каза, че в Турция можеш да зачетеш времето, което си работил в Германия, сигурно ли е, че съответно са убили периодите?
    - Тези чужденци доскоро нямаха право да притежават собственост в Турция, както казахте, но в рамките на законите за хармонизация на ЕС промениха това. Дадоха им възможност да притежават собственост чрез фирма. Сега отиваха да променят и това.Не знам какво са направили, но могат да придобиват имоти и без пряко посредничество на фирма. Разбира се, че ще признаят правото. В света законът се променя веднъж седмично в Турция..

    – Както споменахте, има и другата страна на този свят, но ние също трябва да мислим за нея от тази гледна точка, има много гробове на сподвижници и акънджии по света, които не са погребани в собствената си родина.. Аз дори прочетох веднъж, че имало грабителски гробове в сърцето на Европа и дори в средата на Германия.. Разбира се, ние не сме нито сподвижници, нито акинджи. :)

    . Освен западните условия, които споменахте, аз също мисля за това .. Ако турците, живеещи в Германия, ще останат в Германия за дълго време, всички те трябва да са с германско гражданство .. В съответствие с неговото удобство или трудности .. За създайте лоби за потенциала за гласуване .. Разбира се, събиране под един покрив в Германия Колко реалистично би било за нас да изпълняваме своите дейности, но поне 500.000 2 арменци във Франция трябва да имат германския парламент, за да имат над XNUMX милиона турци живеещи в Германия правят това, което могат да направят за Саркози.

    Разбира се, ние сме отдясно и отляво помежду си. Алави сунит, не е религиозен. общуване или не .. освен това да бъдем в нашия bölündügü много от нашата ревност към масовото движение ic, един от най-големите проблеми, които се нуждаят от asmamiz .. като поне тук, така че да мислите, че интересите на Турция и нацията в лобирането би търсенето обаче трябва да е вътре. ако днес се направи изследване. Ще влезе ли Турция в европейския съюз .. не можете да влезете в посоката на зъбчето на Турция в Европа ще използва гласовете предполагам ..

    fuk_xnumx
    участник

    abu bass до края, когато става въпрос за хаклисин SSK време дойде ново събрание, но знам точно съдържанието на траура кога и не мисля, че вече е там, след като моята 23-годишна възраст в Турция не извърши застраховка един ден, дори плащането на вноски направиха университетския живот, който се занимава със застрахован бизнес, никога не е завършвал oldukd училище вече директно Германия пита молби за презентации сега има защо защо Моят gecmeyim.avantaj гражданството да получавам повече знам и права на глас като при признавам правото на избягвайте да бъдат третирани като непознат в толкова yasya на самия oluyor.s българия изнервен твърде turk гражданин, държан на вратите на хората тогава almanvatadnaslig, че в крайна сметка тази жестокост yuzunden.türkiye стоки, що се отнася до правото да придобият вече всички нас предварително на турски гражданство bulunduğu да се прилага върху синята карта, защото ние познаваме система, която всички ние най-малко правим това, което е yaradig за това как kullanilams gerektiğni и blue kartd също излизат от новите закони, които имат в Турция при влизането в сила на гласуването hairicоперации gerceklestirebilcek стоки закупуване на земя получаване на такива заявления може вече сини карти yapiliyor..b закон, разширен от olcak по-активен и sunulcak като алтернатива на родения в Турция германски гражданин мен вашият kanatind съм всеки турски гражданин получаване на гражданство на gecmeli..v 60 до 70 години имаме пуйка Бексън дори вече зъбно колело на входящите dsunuy причинени инцидента не живее turkiyede turkiyede са получили няколко хиляди турски граждани, живеещи в Аланядан Мисля, че те се възползват от гражданството за нас от всички посоки ..

    – Сигурно ли е изтичането на тези SSK периоди? Например мой роднина адвокат ми каза, че в Турция можеш да зачетеш времето, което си работил в Германия, сигурно ли е, че са убивали периодите по това?
    - Тези чужденци доскоро нямаха право да притежават собственост в Турция, както казахте, но в рамките на законите за хармонизация на ЕС промениха това.. Дадоха им възможност да притежават собственост чрез фирма. Сега те бяха ще променят и това.Не знам какво са направили, но могат да придобиват имоти и без пряко посредничество на фирма. Разбира се, че ще признаят правото. В света законът се променя веднъж седмично в Турция..

    – Както споменахте, има и другата страна на този свят, но ние също трябва да мислим за нея от тази гледна точка, има много гробове на сподвижници и акънджии по света, които не са погребани в собствената си родина.. Аз дори прочетете, че има грабителски гробове в сърцето на Европа, дори в средата на Германия.. Разбира се, ние не сме нито сподвижници, нито акинджи. :)

    . Освен западните условия, които споменахте, аз също мисля за това.Ако турците, живеещи в Германия, ще останат в Германия за дълго време, всички те трябва да са с германско гражданство .. Поради неговото удобство или трудности .. За да създадете лоби За потенциала да гласуваме .. Разбира се, нашият покрив. Би било реалистично за нас да се съберем и да извършваме лобистки дейности в Германия, но поне 500.000 2 арменци във Франция трябва да имат германския парламент с над XNUMX милиона турци, живеещи в Германия правят това, което могат да направят за саркози ...

    Разбира се, ние сме отдясно и отляво помежду си. Алави сунит, не е религиозен. общуване или не .. освен това да бъдем в нашия bölündügü много от нашата ревност към масовото движение ic, един от най-големите проблеми, които се нуждаят от asmamiz .. като поне тук, така че да мислите, че интересите на Турция и нацията в лобирането би търсенето обаче трябва да е вътре. ако днес се направи изследване. Ще влезе ли Турция в европейския съюз .. не можете да влезете в посоката на зъбчето на Турция в Европа ще използва гласовете предполагам ..

    EL-Турко
    участник

    кажи ми да отговоря

    – Имам почти 3500 дни осигуряване в TR и плюс военна служба! Те изчезват, когато стана германски гражданин. Но работата ми в Германия се добавя, когато искам да се пенсионирам от TR. Пенсионната възраст е много подходяща в TR. Тъй като аз средната продължителност на живота в Германия е 77% за мъжете, 82% за жените и 60% за жените в TR. Тя се движи около 65-80%. Е, тъй като аз съм Туркоглу турчин и поради наследствени причини, не вярвай, че ще видя 90-XNUMX%...
    -Когато законът за двойното гражданство стане неограничен за нас турците (в момента 18-23) както се прилага за граждани на други страни от ЕС, тогава ще стана гражданин.Ако трябва ще чакам 10 часа на българската граница.Ще не минавам заради турското ми...Няма ограничение за гражданството.10 години не могат да се мерят с 15 години.Все пак това е.Не е.Колкото и да е странно, политикът, който се казва Макалистър, се интересува от този въпрос, въпреки че е с двойно гражданство, има негативно мнение по въпроса с двойното гражданство, но яде каймака...
    – Както казахте, не съм нито другар, нито нападател, ако е възможно, гробът ми да е в Турция (казвам това, въпреки че жена ми е германка!!!)
    -Най-хубавото нещо, което правим е, че не можем да завършим нищо по същия начин, както започнахме! Имаме много проекти, но нямаме край. Ето защо концепцията за лобиране е много дълга. Ето, Турската партия беше основана в Бремен последно година, миналия месец премина към ХДС, нейният председател и заместник... За коя политика говорим...
    -Без обида към никого, но докато тези кюрдски граждани имат проблеми между нас, нашата битка няма да свърши (за съжаление, има хора, които не могат да преживеят живота под едно знаме... Както и да е, това е друга тема за дискусия, моля, направете го не коментирайте този въпрос, в противен случай въпросът ще се обърка.
    -Уфук, аз самият живях в Алания 15-16 години.Дясната ми съседка в блока беше германец например.Затова го казвам, защото като стана на 50 и аз ще избягам :-) Разбира се , първо трябва да изплатя дълга на къщата, която купих. :-)

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 41)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.