duvarcı ustanız ahmet….

> Форуми > Cafe almancax > duvarcı ustanız ahmet….

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    emosh
    участник

    Мисля, че това е най-смешният инцидент в света. ;D

    Уважаеми Емин Батур, заместник генерален директор на KIPTAS, едно от заведенията на Столична община, разказа за смешната катастрофа, която се случи на един от строителните обекти и изпрати писмото, което зидарят е написал до своя началник за този инцидент.

    Уважаеми ръководител на строителството,

    Написах го в протокола за трудова злополука като грешка при планиране.
    Не сметнахте това за достатъчно и ме помолихте да го обясня подробно. Събитията, които ме накараха да бъда хоспитализиран в момента, бяха точно както описах по-долу.

    Както знаете, аз съм зидар.
    Докато свърших работата си на шестия етаж на сградата, имаше малко остатъци от тухли. Трябваше да се свалят тези тухли, които предполагах, че са около 250 кг.

    Слязох долу, намерих една бъчва, вързах й здраво въже, качих се на шестия етаж.
    Прокарах въжето през въртящо се колело и окачих края надолу.
    Слязох отново долу и дръпнах въжето нагоре по цевта до шестия етаж.
    Завързах края на въжето за твърдо място и го издърпах отново.
    Напълних всички тухли в бурето.

    Слязох долу, развързах края на въжето, което вързах.

    Докато развързах въжето, изведнъж се озовах във въздуха.
    Как да не го намеря? Аз съм около 70 кила. Той ме издърпа нагоре, когато 250-килограмовата цев падна с лицето надолу.
    От вълнение и изненада не можех да си помисля да пусна въжето.

    На половината път се сблъскахме с пълна цев.
    Мисля, че десните ми ребра бяха счупени през това време.

    Точно когато станах, двата ми пръста се закачиха за въртящото се колело с въжето.
    Пръстите ми също бяха счупени през това време.

    Междувременно дъното на бъчвата, която се удари в земята, излезе и тухлите се разпръснаха наоколо.
    Когато цевта стана по-лека, този път започнах да слизам и цевта започна да се издига и ние се сблъскахме отново с цевта по средата.
    През това време беше счупена и пищяла на левия ми крак.

    Реших да оставя въжето със спасителна кърпа. Когато вдигнах глава, видях празната бъчва срещу мен.
    Мисля, че така ми се спука в черепа.

    Припаднах, отворих очи в болницата. Моля Всемогъщия Аллах да защити всички Свои служители от такива невидими злополуки, целувам ръцете ви с уважение.

    Duvarcı Ustanız Ahmet…

    jentzsch2
    участник

    Allah acil sifalar versin.Ne diyeyim.Cizgi film gibi…

    любов
    участник

    Това е наистина забавен инцидент, но нека просто кажем, че лошата катастрофа е минала ;D ;D

Показани са 2 отговора - от 1 до 2 (общо 2)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.