Çocuk bakımı – part time çalşma ve dil kursu

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    istanbullu е
    участник

    Здравейте;

    Поздрави на всички членове на Germanx

    Следващия месец се местим в Германия с нашия син на 1 година. Жена ми е немска гражданка.

    Напуснах работата си в Турция. Жена ми намери работа в Германия.

    1) Ще се грижа за детето през първите месеци. Има ли помощ от държавата извън Киндергелд? Мисля, че германските граждани получават помощ, докато се грижат за детето, прилага ли се за чужденци?

    2) Мога да работя на непълно работно време от вкъщи за компанията в TR, от която напуснах, срещу определено заплащане. Това променя ли данъчната класа на съпруга ми (steuerclasse)? Ще има ли отрицателен или положителен ефект върху нас?

    3) Може ли държавата да ме принуди да ходя на езиков курс, защото ще се грижа за детето? Имам сертификат А2 от Турция Гьоте.

    Очаквам ценни коментари от членове на Germanx с опит в тези въпроси.

    С уважение,

    Каан
    участник

    1) Не съм сигурен, но ако общият доход на къщата е под 1200 евро, не мисля, че ще получите друга подкрепа, освен Kindergeld, не мисля, че има някаква привилегия да си германец или гражданин на друга държава.

    2) Ако забележите, че работите на непълно работно време от вкъщи, след известно време може да имате проблеми с плащанията, извършени от TR към вас чрез банка.

    Относно Steuerclase
    https://www.steuerklassen.com/steuerklassenrechner/
    Можете да изчислите от този адрес. В този случай можете да разберете как се отразява на доходите ви.

    3) За постоянна сесия определено ще бъдете помолени за B1. В противен случай ще трябва да го удължите, като заплатите годишната такса. Веднъж прочетох във форум, че без да ходите на курс в Германия, можете да получите неограничен брой сесии, като вземете изпита B1 директно в Гьоте със сертификата, който получавате. Ако имате добри познания на ниво A2, мисля, че няма да ви е трудно да се подготвите за B1. 

Показан е 1 отговор (общо 1)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.