ОСБУЛДИНГ СМЕСЕНА ГЛАВА

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    caglarkayan
    участник

    ПРИЯТЕЛИ, ЗАВЪРШИЛ ИНЖЕНЕР РИБАРСТВО ОТ ЕГЕ УНИВЕРСИТЕТ И МОЯТА ДИПЛОМА ПО БОЛОНСКИЯ ПРОЦЕС
    ОТ НАШИТЕ ДЕКАНИ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ ПОСТОЯННО СЕ ГОВОРИ, ЧЕ Е ПРИЛОЖИМО В ЕВРОПА, НО ИМАМ ВЪПРОСНИЦИ В ГЛАВАТА,

    1- ТРЯБВА ЛИ ДА ПОЛУЧАВЯ Еквивалентност на МОЯТА ДИПЛОМА, КОГАТО ОТИДА В ГЕРМАНИЯ? КЪДЕ ТРЯБВА ДА КАНДИДАТСТВАМ, АКО ДА КУПЯ?

    2- ИЛИ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАХОДЯ В АУСБУЛДИНГ? (ТРЯБВА ДА ИМАМ 2 ИЛИ 3 ГОДИНИ?)

    caglarkayan
    участник

    Междувременно ще отида на езиков курс и ще науча езика напълно, както беше предложено от другите ни приятели, така че имам способности за езика и БИХ ДА СЕ НАУЧА. ТОВА Е ОТДЕЛЕН СУБЕКТ РАБОТЕЩА ВРЪЗКА

    Каан
    участник

    първи
    https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/
    адрес ще ви помогне с дупката в дипломата.

    Втори въпрос По отношение на морските дарове определено ще имате по-висока репутация в Германия, отколкото в Турция.

    caglarkayan
    участник

    kaanK благодаря ти приятелю за отговора ти.

    Ще проверя линка. Освен това, както казахте, когато кажем рибарски инженер, ние ставаме за смях у нас. Учих 4 години, схемата на подготовка е 5 години. Имам добро ниво на английски и съм водолаз 3 звезди.Имам много гривни, но казват да започна със заплата от 1300 TL на частно. Ако искам да вляза в държавата, там е проблемът на KPSS. Вече сме били обект на подигравки като професия, във всеки филм и във всеки сериал има примери. Но има факт, повярвайте ми, че дори Турция има нужда от рибарски инженери, но политиките в страната и т.н. убиват тази професия. Страната ни ще разбере в бъдеще, че тази професия е толкова важна, колкото да си лекар. Чета професията си с удоволствие и никога не съжалявам. Засега казват ела и започвай работа в Германия със заплата от 3000 евро. Успех, да отидем да видим.

    моделиер
    участник

    Здравей;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Предлагам ви да разгледате този линк. Освен това 3000€ може би е брутната заплата, която според мен се равнява на 2100€ нетно. Ако годишната брутна заплата е по-малка от 49600 XNUMX евро, не можете да получите разрешение за работа. Можете да видите pdf-а по-долу.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    caglarkayan
    участник

    Здравей;
    https://www.kmk.org/kmk/information-in-english/statement-of-comparability-for-foreign-higher-education-qualifications
    Предлагам ви да разгледате този линк. Освен това 3000€ може би е брутната заплата, която според мен се равнява на 2100€ нетно. Ако годишната брутна заплата е по-малка от 49600 XNUMX евро, не можете да получите разрешение за работа. Можете да видите pdf-а по-долу.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/MiiG_Guide_to_Working_in_Germany.pdf

    мой приятел моделер, това означава ли, че ще ми плащат повече? :D :D :D

    моделиер
    участник

    За съжаление, това не означава, че ще получите повече заплата. Когато намерите работата и сключите договора, германското правителство проучва дали заплатата ви е ниска, ако работа с пазарна стойност 6000 ви взима за 5000, не е позволено. Причината за минималното ограничение от 49600 € е да се гарантира, че квалифицирани хора идват в страната. Тъй като неквалифицирано лице не може да получи тази заплата, те са създали автоматична защита. Тези условия важат за тези, които искат да получат синя карта на ЕС и да работят в Германия. Синята карта на ЕС има много предимства.

    Втората алтернатива е да се установите в Германия чрез получаване на разрешително за работа без получаване на синя карта на ЕС. За него той трябва да има една от професиите в списъка по-долу и
    трябва да вземете немския еквивалент на това.
    https://www.make-it-in-germany.com/fileadmin/content/make-it-in-germany/PDF/whitelist.PDF

    Не забравяйте, че ако намерят роден немски за заплатата, която ви дават, те предпочитат да го наемат. Вече в тази посока в закона; Когато си намериш работа и кандидатстваш, те проверяват от колко време компанията е търсила кадри за тази позиция. Ако фирмата търси персонал от известно време и не може да намери германски гражданин, вашата кандидатура се приема. По този начин се предотвратява атрофирането на германския пазар на труда чрез довеждане на хора от чужбина на по-евтина цена.

    моят съвет е да забравите за еквивалентната работа, която казват вашите учители от вашето училище; Вземете английски препис и английско приложение към дипломата. Предполагам, че имате оригиналната диплома. В линковете, които дадох преди, има адреса на kmk. Спомням си институцията в Бон Сити. Кандидатствате за еквивалент онлайн. Той изтегля формуляр за вас. Попълнете го и го изпратете по пощата с необходимите документи. Когато стигнат до институцията, те ще ви изпратят банковите данни, на които ще депозирате сума между 400-600 €. Вземете своя сертификат за еквивалентност от тук и го добавете към автобиографията си.

    caglarkayan
    участник

    Пошегувах се със заплатата, но вече знам, че като направя събиране на семейството ще ми дадат разрешение за пребиваване и работа. Разгледах изпратените от вас връзки и дори намерих моята еквивалентна професия и прочетох какво се изисква.Но изглежда невъзможно това разрешение за работа да не бъде издадено. Благодаря ви много за вашето внимание.

    caglarkayan
    участник

    Между другото, приятелю, прегледах този ПОЗИТИВЕН СПИСЪК. моята професия не е в този списък, но както казахте, ще започна с процедурите, за да получа еквивалентност. Не е ли по-добре да направя тази еквивалентна работа в Германия след попълване на необходимите документи?

    моделиер
    участник

    Ако отивате на семейна среща, няма да имате много проблеми. вашата работа е лесна. Ще бъде по-лесно, ако извършите процедурите за еквивалентност, когато се установите в Германия, поне можете да посочите немски адрес. Нека ви напомня, че вашата професия е в групата на регулираните професии, защото е инженерна. Професиите са разделени на две, а именно reglementierten und nicht-reglementierten. За да изпълнявате своята инженерна професия, трябва да кандидатствате в KMK и да получите еквивалент. Например, тъй като професията ми е нерегламентирана, мога да работя, без да получавам еквивалент. Можете да получите синя карта на ЕС, след като се установите в Германия, или можете да кандидатствате за синя карта на ЕС в друга държава от ЕС. EU картата е много удобна за тези, които ще работят в различни страни в Европа, не е необходимо да кандидатствате повторно за всяка държава. Тъй като вашето е семейно събиране, вероятно ще продължите в Германия.

    caglarkayan
    участник

    Много ти благодаря приятелю за информацията. ;)

Показани са 10 отговора - от 1 до 10 (общо 10)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.