Позволете ми да създам императивни изречения от императивни режими.

> Форуми > Германски форум игри и германска практика > Позволете ми да създам императивни изречения от императивни режими.

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    hasanxnumx
    посетител

    Здравейте приятели,
    Исках да отворя подобен въпрос, защото срещаме изречения с императивни настроения в нашето ежедневие, сред приятели и особено на работните места. Надявам се това да е полезно. Първо, нека обобщим накратко темата:

     
    Der Imperativ (императивен режим): Използва се за насочване на искане, повикване или заповед към едно или повече лица.
    Как да направите глагола "заповед"?
    Настоящо време на слон „ду…“ Формата е написана. Тогава последната „ст“ Останалата част е императивният глагол Пример: kommen (да дойде) -du хайдеst(идваш) -
    komm(ела). като…
    Ако глаголното стъбло обаче завършва с буквите -m, -n, -t, -d; корен -e Пример: Атмен (Дишане) = Атмe! (Дишай!), Атмet! (Ти дишаш!), Atmen Sie! (Ти дишаш!) и т.н.

    Има три вида императивни режими.
    1. Императив единствено число (du … /Форма): Едно лице Това е обаждане, направено за (взимаш, даваш, ела, тръгвай, отваряй, затваряй... и т.н.)
                                     Gehen: да отида. Гъ! (Отидете !)
    2. Императив множествено число (Ihr … /Форма): Група от двама или повече души Обаждания, адресирани до корена на глагола. -t (Вземате, давате, идвате, отивате, отваряте, затваряте... и т.н.)
                                     Gehen: да отида. Гъt ! (Отидете !)
    3.Imperativ Formell/Höflichkeitsform(Sie … /Form): Отговорете на обаждане, отправено към един човек, учтиво и учтиво, без да е заповед. или resmi по начин да изразиш-ти- до корена на глагола.  -почти Сие (Вземете, дайте, елате, отидете, включете, изключете и т.н.)
                                     Gehen: да отида. Гъbg Sie ! (Отидете! - Вежливо, учтиво обаждане за един човек-)
    Не:В императивните изречения, които можем да срещнем в ежедневните разговори “стоки”=”да видим” смисъл, “doch”=”на теб,година” значение и „хапка“= "Моля те" се използва за омекотяване на смисъла на изречението.Пример: Warte мал ! (Изчакайте да видим !) Komm мал наем! (Ела тук да видим !), Spiel но mit mir! (Играй с менздравословен !), Kommen Sie моля наем! (моля може ли да дойдеш тук!).
    *Ако предупреждението, дадено на генерала в изреченията на реда и отрицателните заповеди „Nicht Öffnen!“ „Не бъди гладен!“глагол като в инфинитивна форма присъдата се установява.
    **„Sein“ ve „Хабен“ В изреченията li, помощният глагол има следната форма:
            du–> Сей             du–> Хаб                       
            Нея–> Сеид            Нея–> Habt
            Sie–>Seien Sie     Sie–>Haben Sie

             В резултат на това нека практикуваме, като изграждаме изречения, за да разберем по-добре тази тема.Успех на всички ви предварително...Първите изречения са от мен...

    Хер Шахин, seien Sie gerecht! (Господин Шахин бъди коректен!)
    Spiel nicht auf der Straße! (Не играете на улицата!)
    Ayse iß deine Suppe! (Ayse corbani ic!)
    Besucht eure Eltern! (Посетете родителите си!)   

    нощ2
    участник

    Изрежете keine Cola!
    (Кола напитка!)

    „Много полезна тема, поздравления и благодаря, Хасан, аплодисменти :)“

    аз NİLSENA
    участник

    душата!
    добре ли е hasan

    аз NİLSENA
    участник

    душата!
    добре ли е hasan

    нощ2
    участник

    Sie leise!

    (Бъди тих )

    аз NİLSENA
    участник

    er nicht kommt!

    нощ2
    участник

    душата!
    добре ли е hasan

    Bleib ruhig!

    (Успокой се!)

    „Мисля, че това е изречението, което искахте да напишете. :) "

    hasanxnumx
    участник

    Асли, точно Здравей!
    (Асли, поздрави!)

    аз NİLSENA
    участник

    du etw los!

    аз NİLSENA
    участник

    Bleib ruhig!

    (Успокой се!)

    Исках да кажа да не идвам.

    „Мисля, че това е изречението, което искахте да напишете. :) "

    аз NİLSENA
    участник

    Исках да кажа да не идвам

    аз NİLSENA
    участник

    Исках да кажа съжалявам, млъкни

    hasanxnumx
    участник

    Благодаря ви, момчета, че вече се присъединихте. :)

    нощ2
    участник

    Исках да кажа съжалявам, млъкни

    Sie leise!

    (Бъди тих !)

    Сей още!

    (Млъкни!)

    аз NİLSENA
    участник

    danke schön

    hasanxnumx
    участник

    Gib mir das Buch!
    (Дайте ми книгата!)

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 306)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.