КАК ДА НАМЕРЯ QIBLA? КАК ДА НАУЧИМ ЧАСОВЕ ЗА МОЛИТВА?

> Форуми > Cafe almancax > КАК ДА НАМЕРЯ QIBLA? КАК ДА НАУЧИМ ЧАСОВЕ ЗА МОЛИТВА?

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    tugce_doerj е
    участник

    ПРИЯТЕЛИТЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ?

    КАК ТУК МОГА ДА НАУЧЯ QIBLEY? КАК ДА ЗАДАМ ХВАЛИТЕ ЧАСОВЕ? ТУК ИМА 2 ТУРСКИ СЕМЕЙСТВА, ТЕ СА ПО-НЕМСКИ ОТ НЕМСКИТЕ. НЯМАТ НОВИНИ ЗА НИЩО. ТЕ ЖИВЯТ ТУК ГОДИНИ, НО НЕ ЗНАЯТ КИБЛА И ВРЕМЕТО НА МОЛИТВАТА. ОТИДАМ НА ПАЗАРА, КАЗАЛИ МИ, ЧЕ МОГАТ ДА НАМЕРЯТ ИМСАКИ КАЗАХА, ЧЕ НЕ Е ЗНАЛ, АКО НЕ МОЖЕ ДА НАМЕРИ ПОХВАЛЕНИТЕ ЧАСОВЕ. КАКВО ПРАВЯ ТУК? КЪДЕ МОГА ДА ПОМОГНА? НАПИСАХ МУФТУЛЮЖ МОЖЕ ДА ДАДА КООРДИНАЦИИТЕ НА КЪЩАТА ЩЕ МИ КАЗВАТ ВРЕМЕТО НА МОЛИТВАТА И НАПРАВЛЕНИЕТО НА QIBLA. ИМА ЛИ НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ ЗА ТОВА?

    mehmetxnumx
    участник

    Когато погледнах в интернет, този сайт показва qibla на картата с червена линия... Благодарение на червената линия на тази карта можете да коригирате посоката си според имената на градовете на юг от мястото, където сте отседнали. ..
    http://www.qiblalocator.com

    mehmetxnumx
    участник

    Този сайт предоставя часове за молитва в Германия...
    https://www.gebetszeiten.de/tr_DE/

    Bthnkdgn
    участник

    Можете лесно да намерите времена за молитва онлайн. Можете да получите помощ от устройства с gprs функция като iPhone в qibla. или

    Можете да намерите вашия дом и посока на google map и да настроите киблата съответно. 

    3,14
    участник

    –> Assalamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuh братко мой,

    Можете да изтеглите седмични или годишни молитвени часове от тук, като изберете вашата държава и град. Можете или да печатате с принтера, или да копирате и отпечатвате дума или да отворите офис. https://www.diyanet.gov.tr/turkish/dy/Diyanet-Isleri-Baskanligi-AnaMenu-haftalik—aylik-463.aspx

    За Qibla на този уебсайт https://www.turkcebilgi.com/harita/kible/
    Запишете номера на вашата улица и врата, след което се насочете към киблата от мястото на сградата като птичи поглед.

    В допълнение, както казаха вашите приятели, има програма, която взема времената за молитва на Diyanet под името времена за молитва за мобилни телефони с Android и дори чете азан, когато му дойде времето. Но най-лесният е начинът, който казах по-горе.

    Бих искал да ви информирам, че предпочитам да се придържам към религията, тъй като има промени в молитвеното време според различни секти или клонове.

    Insallah Дадох ви добра информация, лека нощ, Esselamu aleykum ve rahmatullahi ve beraketüh.

    tugce_doerj е
    участник

    Бог да ви благослови всички мои приятели. Ако Бог пожелае, ще продължа молитвата си тук и ще се моля за вас във всеки ракат, който изпълнявам. Иншаллах, всеки ракат ще ви се върне като награда.

    netalman от
    участник

    Хей, братче Тугче,

    Имам един съвет за вас, дори два. На първо място, определено има джамия наоколо, можете да се консултирате с тях. Но да кажем, че не можете да го намерите с всички тези съвети, древните знаят: намирането на киблата с броеница. Ще завъртите броеницата в кръг - към земята - и след това ще спрете да я въртите, тя ще се обърне и обърне и ще се върви напред и назад в една посока. тази посока е киблата. Дори имам трето предложение. Намерете къде изгрява слънцето и обърнете дясната си ръка в тази посока, така че лявата ви ръка да е обърната на изток, а лицето ви да е на север, а напротив, естествено на юг.

    tugce_doerj е
    участник

    Бог да те благослови за информацията, която даде.

    3,14
    участник

    Хей, братче Тугче,

    Имам един съвет за вас, дори два. На първо място, определено има джамия наоколо, можете да се консултирате с тях. Но да кажем, че не можете да го намерите с всички тези съвети, древните знаят: намирането на киблата с броеница. Ще завъртите броеницата в кръг - към земята - и след това ще спрете да я въртите, тя ще се обърне и обърне и ще се върви напред и назад в една посока. тази посока е киблата. Дори имам трето предложение. Намерете къде изгрява слънцето и обърнете дясната си ръка в тази посока, така че лявата ви ръка да е обърната на изток, а лицето ви да е на север, а напротив, естествено на юг.

    –> Ассаламу алейкум братко, не знам доколко е точен методът, който спомена. Защото всеки път, когато го прилагах, отиваше в различна посока. Компас, интернет, слънце, мъхести части от дървета, северна звезда, мравуняци и др. Това ще улесни намирането на qibla.

    Ъгълът Qibla от Германия е 125-130 °. Това, което правим, след като отворим ръцете си, за да намерим киблата в Турция, може да не е същото като това, което правим, след като отворим ръцете си в Германия. Нека внимаваме да не объркаме хората по невнимание.
    Например ъгълът на киблата от Анкара е 155-160 °. (Вижте: https://www.kibleyonu.com/Default.aspx?ci=1263)

    Също така е много възможно в малкия град да няма джамия, където живее нашият брат tugce_doerjer. Защото, ако добре си спомням, не е имало турци или много малко турци и тъй като не знам дали е имало мюсюлмани или не, не мога да заключа, че е имало джамия. Накратко, давам метода, даден от президентството и няколко допълнителни уебсайта, и казвам Бог да ви благослови.

    …Методът на президентството за намиране на новата кибла е следният:
    „Начертайте вертикална линия в средата на лист хартия отгоре надолу. Маркирайте средата на линията. Маркирайте ъгъла на qibla на вашето местоположение върху хартията с транспортир (по посока на часовниковата стрелка) въз основа на средната точка на перпендикулярната линия, която сте начертали върху вашата хартия. Свържете тази маркирана точка с точката в средата на линията. Завъртете хартията си наляво и надясно, докато боядисаните (N) и небоядисаните (G) посоки на стрелката на компаса, която сте поставили върху хартията, са успоредни на посоката KG, която сте начертали на хартията. Линията, свързваща точката в средата на перпендикулярната линия, която сте начертали на хартията си, с точката, която сте маркирали с транспортира, е посоката на qibla на вашето местоположение. „Не трябва да има предмети с високо напрежение, железни предмети или електронни устройства, които биха могли да отклонят компаса на мястото, където ще го използвате.“

    Ve https://kiblenetaraf.com/

    И специално за Германия https://www.kibleyonu.com/Default.aspx?co=81

    netalman от
    участник

    И алейкум салам,

    Чух и от старейшините си, те използват броеница, за да открият, когато няма нищо. Може би не обясних напълно. Съжалявам, никога не искам да заблуждавам никого, особено по такъв въпрос, оставете вашето право.

    3,14
    участник

    И алейкум салам,

    Чух и от старейшините си, те използват броеница, за да открият, когато няма нищо. Може би не обясних напълно. Съжалявам, никога не искам да заблуждавам никого, особено по такъв въпрос, оставете вашето право.

    –> Какво право имаме, братко? Все пак, ако има, Господ знае, браво.

Показани са 10 отговора - от 1 до 10 (общо 10)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.