Бракът на разведената турска майка с германско гражданство, живеещ в Германия с детето си

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    brcnfs
    участник

    Аз съм 31-годишна майка и имам 8-годишна дъщеря.Решихме да се оженим за сина на съседа, който е германски гражданин, но 1-ви брак ще бъде ли по-бърз в Турция или в Германия? Нямам документ А1. Ако получа визата, ще ходим с дъщеря ми за 3 месеца като турист. След това ще се върна и ще взема изпита. Разбира се, не знам дали ще се оженя в Германия този път. С други думи, спешно е състояние А3. Мислите ли, че 1-месечният курс там ще бъде достатъчен? И когато се оженя, може ли жена ми да получи помощ от държавата? Дори дъщеря ми да е от бившата ми съпруга, тя ще се грижи за нас в Германия .. Може ли да получи такса, различна от данъчните облекчения? Или мога да получа помощ, когато се оженя? Между другото няма финансов проблем Но аз искам да подкрепя по някакъв начин .. Ще се радвам много, ако мога да намеря отговори на въпросите си. Благодаря предварително.

    yenicerixnumx
    участник

    поздравления.

    На първо място, сключването на брак в Турция или Германия не променя нищо, за съжаление. След като пристигнете като турист, трябва да се върнете в Турция и да кандидатствате за виза за събиране на семейството. Разбира се, мисля, че би било по-добре бракът да е сключен в Германия. Ако можете, мисля, че трябва да се ожените в Германия. За да сключите брак в Германия, на първо място, вашият съпруг трябва да получи срок от общината, в която се намира. тогава вече ще даде списък с документи. Можете да получите тези документи от Турция. Достатъчно е 1,5 месеца, достатъчно е 1 месец. стига да се учиш усърдно. a1 вече е най-основното ниво изпит. Ако научите основни прости думи и глаголи и първата граматическа информация, ще издържите изпита. Можете да намерите много материали за това на нашия сайт. Не забравяйте да работите и върху буквените модели. Понастоящем съпругът ви работи ли по отношение на помощта? Или получава някаква помощ от правителството?

    brcnfs
    участник

    Здравейте :) Да, работи. Не, няма никаква помощ .. Е, ако се оженим там, ще се променят ли фамилията ми, паспортът и всичко? Как ще бъде измръзването ми? 

    Nesibe на
    участник

    Не разбирам какво имаш предвид за полета, но да, ще се промени фамилията ти, ще се промени в паспорта ти. Можете бързо да се справите от турското консулство.

    Здравейте :) Да, работи. Не, няма никаква помощ .. Е, ако се оженим там, ще се променят ли фамилията ми, паспортът и всичко? Как ще бъде измръзването ми?

Показани са 3 отговора - от 1 до 3 (общо 3)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.