Най-скъпият паспорт в света \ t

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    fuk_xnumx
    участник

    Увеличението на паспортните такси с новата година шокира гражданите. Паспортите, валидни в продължение на 2012-162 години, което беше 4 евро през 10 г., се увеличиха до 49 евро с увеличение от 211 евро, укрепвайки позицията му като най-скъпата в света. Гражданите, реагиращи на увеличените такси, поискаха походите да бъдат отменени незабавно.

    Гражданите, които през новата година отидоха до генералните консулства в Европа, за да получат паспорти, преживяха „шок от повишаване“. Новият 10-годишен паспорт беше увеличен с 49 евро. Новият паспорт, валиден за 2012-162 години, който беше 4 евро през 10 г., се увеличи до 211 евро. Германските граждани плащат 10 евро за 59-годишен паспорт, испанците 25 евро, италианците 42.50, а гърците, борещи се с икономическата криза, 84 евро. Германия също получава само 26 евро за 10-годишен паспорт от граждани на възраст под 37.50 години. Нашите граждани, които реагираха силно на непосилния поход, попитаха "Толкова ли е скъпо да си турски гражданин" Ето реакциите на похода:

    КАК БЕЗРАБОТНОТО ПЛАЩАНЕ
    Хакан Бююккая (Дюрен): „Дойдох за нов паспорт. Бях шокиран да чуя, че таксата е увеличена от 162 евро на 211 евро. Ще издадем паспорта на дамата догодина. Има и две деца. Как безработни и пенсионери ще плащат тези пари. "

    НАУЧЕН В СЛУЧАЯ
    Рамазан Калай (Буршайд): „Чух на касата, че новият паспорт се е увеличил на 211 евро. Бих искал да съобщя на властите, че никой не е доволен от увеличението. Не знам дали всеки има силата да плати тази такса. "

    ОФИЦИАЛЕН ПЛАН
    Йозгюр Четинкая (Кьолн): „Имам три деца. Жена ми го купи на старата цена миналата година. Вчера в новините гледах как се увеличават цените на паспортните такси. Това е официален грабеж. Военната такса вече е висока, сега се вдига паспортът. Мислят ли властите, че живеещите в чужбина имат много пари. "

    НЯМА СТАРА ГЕРМАНИЯ
    Али Ямак от град Олпе, Хайдар Ташкиран от Рефрат и Кемал Йълмаз от Олпе също заявиха, че увеличаването на паспортните такси в консулствата е неприемливо. Изявявайки, че имат тричленни семейства, Йълмаз и Ямак казаха: „Ще платим около 150 евро повече за всяко семейство. Икономическата криза удари всички. Германия вече не е старата Германия. Как ще плащат тази такса бедните многодетни семейства? “

    Победен съм от Хюсеин Коч (Бохум): „Каква е причината за това увеличение? Не знам откъде дойде? Направено е увеличение с до 30 процента. Осъждам и осъждам. "

    ТОЛКОВА Фикрет Афат (Дортмунд): „Не чак толкова. Като безработен гражданин имам петчленно семейство. Трите ми деца също учат. Как да слезем от този поход? Това е твърде много в икономическата криза в Европа. "

    БОЛЕН НОВОГОДИШЕН ПОДАРЪК Fahrettin Ertürk (Дортмунд): „Имаше поход близо 50 евро. Като мъчителен новогодишен подарък. Осъждам този поход и моля властите да преразгледат ситуацията. Опитва ли се държавата ни да затвори бюджетния дефицит от нас, европейските турци? "

    НЯМА НИЩО ДА КАЖЕ
    Волкан Афат (Дортмунд): „Няма какво да се каже. Те те измъчват. Осъждам този поход. Икономическата криза в Европа вече ни изкриви. Моля, длъжностните лица на нашата държава осъзнаят, че увеличението от близо 50 евро е несправедливо. Аз съм студент, как мога да платя толкова много пари? "

    НЯМА ДА ПОЛУЧА ТУРСКИ ПАСПОРТ
    Мехмет Коч (46) Бербер: „Повишаването на паспортите е безсмислено. Това е манталитетът да се гледа на гражданите, живеещи в чужбина, като на гъска, която трябва да се вземе, както на военна служба с заплащане. Аз, за ​​жена си и децата си, имаме белгийско гражданство, ще отида в Турция, за да взема 150 AuroIN 10-годишен белгийски паспорт. Няма да получим отново турски паспорт. "

    НАШАТА ДЪРЖАВА Е НЕсправедливост
    Мехмет Топкая (58 г.) Пенсионер: „Консулските услуги се увеличават всеки ден. Тази цена е уникална в света. Паспорт като този ли е? Възможно ли е такова гражданство? Когато Лафа пристига, се казва, че имам граждани в Европа. Що се отнася до военната служба, мисля, че държавата се отнася несправедливо с турците в Европа. "

    СЕРИОЗНА ИЛИ ШЕГА
    Митхад Серхадлъоглу (62) Фармацевт: „Повечето турци, с които съм говорил, са„ Това сериозно ли е или е шега? “ казах. Приветствам този поход с усмивка, той ще бъде средство за късмет! "

    ТРЯБВА ДА СЕ ВРЪЩА
    Зюбейде и синът на футболиста Демирджан Дикмен казаха: „С новата година данъкът върху телевизията и радиото се увеличи. Докато наемите, електричеството и условията на живот се увеличават от ден на ден, добавянето на паспортни такси ни поставя в трудно положение. Походите трябва да се върнат възможно най-скоро. "

    НЕ ИМАМЕ НА МИСЛО Юсуф и неговият син Алаадин Каплан: Баща и син, които не можеха да осмислят увеличаването на паспортните такси, „Хората тук вече имат трудности. Условията на живот стават по-скъпи всеки ден. Как претъпканите семейства плащат тази такса ”, казаха те.

    СПЕСТЕНИ 49 ЕВРО Мехмет Шахин: Плащайки 2012 евро за кандидатстване в Генералното консулство за новия паспорт през декември 162 г., Мехмет Шахин изрази радостта си, като каза: „Радвам се, че се преместих предварително, спестих 49 евро“.

    Нямам толкова много със себе си
    Гьонюл Тургут: Гьонюл Тургут, който дойде в Генералното консулство за нов паспорт, заяви, че се разбира със социална помощ и каза: „Уви, не знаех. какво да правя сега Нямам 211 евро при себе си ”и помоли някой да донесе пари по телефона.

    НИЕ НЕ СЕ ИЗМИСВАМЕ
    Хаяти Актюрк (рибар): „Все още ни възприемат като гъска, която трябва да бъде оскубана. Когато тези десетгодишни паспорти бяха освободени наскоро, таксите бяха прекомерно високи и това беше леко намалено с отговора на нашите граждани и подкрепата на медиите. сега не мога да разбера, че съм повдигнат отново. "

    НЕ ЧАКАМЕ ДОЛГО
    Орхан Яник, който влезе в опашката пред паспорта пред консулството в Мюнхен със сина си Гьокхан и съпругата си Фатма, каза: „Очаквахме повишаване на паспортните такси в началото на годината. Но не очаквахме толкова много. Сега ще платим 150 евро повече за трима души. Освен това има странични разходи, като например да отидете тук два пъти и да правите снимки, това е малко милост “, каза той.

    КАК Е НЕВЪЗМОЖНО
    В очакване на своя ред на дългата опашка пред консулството, Зафер Аксют каза: „Как е, невъзможно. Погледнах в интернет вчера и там пишеше 162 евро. Защо не съобщят това предварително. Те поне трябва да променят знака за заплатите в интернет и хората трябва да дойдат съответно. Махмут Тюркоглу, който дойде в консулството за друга процедура, каза: „Ако паспортът е бил вдигнат, други също са се увеличили. Ще видим каква изненада, когато се качим горе ”, каза той.

    ЗАПЛАТЕНО ОТ 2012 ТАРИФА
    İlknur Savam, майка на три деца, която получи паспорта си от Генералното консулство на Франкфурт миналата година и плати 2012 евро за 10-годишен паспорт от тарифата за 162 г., намери много 10 евро, които трябва да бъдат платени за 211-годишен паспорт за подаване на заявления през новата година. "Има много турци, които не могат да се справят с това", каза Савам. Брат му Семра Савам обърна внимание на факта, че семейство с три деца трябваше да плати хиляда 55 евро за пет паспорта и каза: „Сестра ми беше спасена с 162 евро, защото подаде заявлението миналата година. Той обаче ще кандидатства отново за децата си през следващите дни. "Имаме голям брой граждани, които не могат да платят за това", каза той.

    ИМА ЛИ ВРЕМЕ НА КРИЗА
    Фамил Арас, който дойде със сина си за нов паспорт, каза: „Дойдохме миналата седмица, защото щеше да има повишение преди Нова година. Старите заплати бяха валидни. Поради липсващ документ обаче транзакциите на моя и на сина ми не можаха да бъдат извършени. Тя се плъзна в новата година. Служителите казаха, че повишението ще дойде, но не се знаеше колко време ще продължи. Научих го тук тук. Паспортът на дамата е от старата такса, която е новата такса. 50 евро увеличение за паспорт. Това повишение ли е по време на криза. "

    КЪДЕ ТАЗИ ПАЗАРЯТ ПАРИ
    Изчаквайки на опашката, Мустафа Акьол, Сейфеттин Бозкурт и Илхан Гюмюш реагираха на дългите периоди на изчакване както през похода, така и през зимата. Казвайки: „Военната служба е увеличена, паспортът е вдигнат, какво ще бъде това изпитание?“ Мустафа Акьол каза: „Толкова пари се събират от гражданите, така че за какво се харчат. От години идвам и отивам в това консулство, редът е все същият. „Хайде, малко сме млади, на опашката има стари хора“.

    КОНСУЛАТЪТ: БЕШЕ СВЪРШЕНО
    Длъжностни лица от швейцарското консулство в Цюрих смятат, че ставките за повишаване са високи, точно както гражданите. Консулски служител заяви, че от вчера са направили 40 удължения на паспорта и са приложили нови такси и каза: „Разбира се, хората не са доволни, но до момента не сме получили силна жалба. Сигурно е обаче, че жалбите ще започнат “, каза той.

    БЯХТЕ ШОКИРАНИ
    Волкан и Сибел Ерчин: „Официално бяхме шокирани от повишените паспорти, обявени през новата година. Швейцария е богата държава, но ние, турците, не събираме пари от дървета. Четиричленно семейство ще плати повече от хиляда франка за удължаване на паспорта. Невъзможно е да се разбере какъв вид логика е това. "

    ПЛАЩАМЕ НАШИТЕ НАЕМИ ТВЪРДО
    Селма Йозджан: „Нашите заплати остават там, където са. Икономическата криза вече удари всички. Освен това увеличаването на консулските сделки ще направи гражданите ни по-обезпокоени. Едва ли плащаме наема на къщата си. Никой не е доволен от увеличението на паспорта. "

    МИСЛЕТЕ ЗА НАС
    Мехмет Йозкан: „Прекарах 1500 крони, за да дойда от Архус до Копенхаген. Това е, защото не работя. Служителите губят работата си, когато получат отпуск. Ако многолюдно семейство идва от Архус, те трябва да похарчат 5-6 хиляди крони. Мисля, че таксите вече бяха високи, сега са още по-високи. Защо винаги трябва да мислим за нашата държава. Нека нашата държава отвори клон на консулство в Архус, като помисли малко за нас. "

    НЕ ПЕЧЕЛИМ, КАТО ВЯРВАТЕ
    Ерол Тинас: „Имам трудности да разбера причината за този висок поход. Докато нашите консулства, предоставящи услуги в чужбина, ще ни предоставят по-добро обслужване, ние сме принудени да плащаме по-високи такси. Икономическото положение на хората не е толкова добро, колкото смяташе държавата ни “.

    НЕ ТОВА В НИКАКВА ДЪРЖАВА
    Юсуф Кан Кайър и Юсуф Чайър: „Нито една друга държава в Европа няма толкова висока паспортна такса. Не можем да разберем прилагането на повишение над инфлацията. Както е известно, икономическите проблеми са в крайност в Европа. Безработицата извива кръста на нашите граждани. Много от нашите граждани се опитват да живеят само от социални помощи. Походите трябва да бъдат преразгледани. "

    ПОДПИСАМЕ ЗАПИСА
    Хакан Каракаш: „Бях изумен от увеличението на паспорта. Семейството на 5 души трябва да плати 1055 евро за новия паспорт. Турция подписва рекордно увеличение на начислените такси. Тези, които са безработни и получават социални помощи, не могат да плащат тези заплати. Тези походи водят до изоставяне на гражданството. Турските неправителствени организации не трябва да остават безразлични по въпроса. "

                                                                                                                              Европа е злато от свободата.

    reyyan да
    участник

    Необходимо е да се вземат определени мерки. Те искат пари, ако влезете в турското консулство в Германия. Излагал съм се на подобни проблеми. Официално ме измамиха за снимката за паспорта. :) Не им хареса биометричната снимка, която направих отвън (която беше стандартна снимка) и я направих от снимката вътре в себе си. В същото време офицерът там не го хареса и го правеше отново и отново за 3 отделни снимки, направени от възрастен пенсиониран чичо в консулството. Когато чух това, взех вуйчото със себе си и отидох в дирекцията му и се оплаках, но те не върнаха похарчените пари. Казаха също, че е много смешно, че друг работещ офицер не се нуждае от снимка за мен. Честно казано, стигна се до моята глупост. Защото само удължих паспорта си  ;D . но това са много грозни неща. Никога повече не бих отишъл в консулството на Майнц.
    Horizon, трябва да подновя паспорта си в края на тази година. времето изтича. Ще отида в Турция през май. Чудя се дали съм го направил в Анкара, по отношение на по-евтино ... Освен това няма консулство, където живея. толкова далеч. Така че пропускът ми изтича през ноември 2013 г. този процес не е в Германия, отидох в курорта, olurmu се чудя дали съм направил в Турция?

    reyyan да
    участник

    само таксата, която офисът на чужденците поиска за електронното разрешение за пребиваване, ми беше скъпа. Утре имам среща. Таксата беше 135 евро.  :-

    EL-Турко
    участник

    Можете също така да удължите пуйката, но разбира се по-скъпо в пуйка! Вижте. Google

Показани са 3 отговора - от 1 до 3 (общо 3)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.