Как да научите немски и чужд език най-добре?

> Форуми > Активно обучение и немски методи за запаметяване на думи > Как да научите немски и чужд език най-добре?

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    esma 41
    участник

    Чужд език… как да го научим най-добре?? ?

    Искате да отидете в държава, където се говори езикът, който изучавате, и знаете, че това е най-лесният и бърз начин да научите този език. Но стъпването в нова държава в началото може да изглежда странно. тоест ще отнеме време, за да свикнете с нова среда, култура и език. Може да бъдете засегнати и от това, че сте в различен период от време. Но бъдете удобни и се опитайте да възприемете новата си среда.

    1- Правете грешки (!): Правете колкото се може повече грешки на езика, който изучавате... Не винаги трябва да говорите правилно. Ако хората могат да разберат какво казвате, няма значение дали правите грешки, поне в началото. Животът в чужда страна не е изпит по граматика.

    2- Питайте, ако не разбирате: Когато другите говорят, не е нужно да улавяте всяка дума. Разбирането на основната идея обикновено е достатъчно. Но ако смятате, че това, което не разбирате, е важно, ПИТАЙТЕ! Някои полезни думи по тази тема: Pardon me? за английски. Извинете, какво казахте? Може ли да говорите по-бавно, моля? Казахте ли, че... Не разбрах това... Бихте ли го повторили, моля? Какво беше това? Съжалявам, че не те чух. Съжалявам, какво означава „…………….“ означава? (Но не използвайте: Говорите ли английски? Моля, отворете устата си, когато говорите! Дайте ми почивка!) За немски (Entschuldigung, wie bitte? Entschuldigung, was haben Sie gesagt?, Würden Sie bitte langsamer sprechen? or Bitte, Можете да използвате изрази като sprechen Sie langsam!, Haben sie gesagt das…, Können Sie das wiederholen bitte? Was war das? Entschuldigung, was bedeutet das?

    3- Включете езика, който научавате, в своите области на интерес: Хората обичат да говорят за неща, които са им интересни. Какви са ти интересите? Опитайте се да научите колкото се може повече думи по тези теми. Питайте хората около вас какво ги интересува. Това е увлекателен метод и винаги ви помага да научите нови думи. По този начин ще видите, че започвате да разбирате другите по-добре. Интересите са като плодороден дъжд, който вали върху градина. Говоренето за вашите езикови умения ще ви помогне да научите по-бързо, по-силно и по-добре. Няколко полезни думи: Какво ви интересува? за английски Любимото ми хоби е … наистина обичам …..да… От много години имам…. Това, което харесвам в…..е… Какви са твоите хобита? За немски…

    4- Говорете и слушайте: Винаги има за какво да говорите. Огледай се около себе си. Ако нещо ви изглежда странно или различно, потопете се направо в разговора. Това също ще ви помогне да подобрите приятелството си. Слушайте хората, но слушайте, за да уловите произношението на думите и ритъма на езика. Не забравяйте да използвате това, което знаете. В много езици думите произлизат една от друга. В този случай се опитайте да изведете значението на думата от нейното значение в темата. Когато говорите с местни граждани на страната, опитайте се да поддържате разговора. Не се паникьосвайте, когато не разбирате какво казва другият човек. Опитайте се да разберете основната идея и продължете разговора. Ако все още имате проблеми с разбирането, помолете го да повтори изречението. Ако продължите да говорите, темата ще стане по-разбираема в хода на разговора. Това е добър начин да подобрите езика си и да научите нови думи, но внимавайте: Както се казва, „не вярвай на всичко, което чуваш, вярвай на половината от това, което казваш“...

    5- Проблем, задавайте въпроси: Няма по-добър начин да облекчим любопитството си. Освен че ще ви помогнат да започнете да говорите, въпросите ще ви помогнат да продължите да говорите.

    6- Обърнете внимание на употребата: Употребата обикновено е да се следи как хората говорят. Понякога може да бъде много забавно да се използва. Може да ви се стори странно, че начинът, по който хората говорят, произнася думи по различен начин от вас. Използването в най-простата му форма се отнася до това как езикът се използва общо и естествено.

    7- Носете тетрадка: Винаги носете със себе си тетрадка и химикалка. Ако чуете или прочетете нова дума, запишете я веднага. След това се опитайте да използвате тези думи в речта си. Научете нови идиоми. Едно от най-забавните неща при изучаването на чужди езици, много от които са идиоматични езици, е изучаването на идиоми. Запишете тези твърдения във вашата тетрадка. Ако приложите наученото към речта си, ще запомните и ще говорите по-бързо.

    8- Прочетете нещо: Трите най-добри начина да научите друг език: Четене, четене и четене. Докато научаваме нови думи, като четем, ние прилагаме и това, което вече знаем. По-късно ще бъде по-лесно да използваме тези думи и да разберем, когато ги чуем. Четете вестници, списания, табели, реклами, автобусни платна и каквото друго можете да намерите.

    9- Не забравяйте, че всеки може да научи втори чужд език, бъдете реалисти и търпеливи, не забравяйте, че изучаването на език изисква време и търпение.

    10 - Изучаването на нов език е и изучаването на нова култура: Удовлетворете се с културните правила. Докато изучавате нов език, бъдете чувствителни към правилата и навиците на тази култура, които може да са строги за вас. Трябва да говорите, за да разберете. Не се страхувайте да задавате въпроси в класната стая или извън нея.

    11- Поемете отговорност: Вие носите отговорност за собствения си процес на изучаване на език. Когато изучавате чужд език, учителят, курсът и книгата разбира се са важни, но не забравяйте правилото, че „най-добрият учител сте вие ​​самите“. За добър учебен процес трябва да определите целите си и да вършите работата, която ще ви помогне да постигнете целите си.

    12 - Организирайте начина, по който научавате: Ученето по организиран начин ще ви помогне да запомните това, което сте учили. Използвайте речник и добър материал за курса.

    13- Опитайте се да се учите и от съучениците си: Само защото другите ученици в същия клас са на същото ниво като вас, не означава, че не можете да научите нещо от тях.

    14- Опитайте се да се учите от грешките си: Не се страхувайте да правите грешки, всеки може да прави грешки. Ако задавате въпроси, можете да превърнете грешките си в предимство при изучаването на чужд език. Има ли друг начин да кажете изречението, което сте използвали?

    15- Опитайте се да мислите на езика, който сте научили: Например, когато сте в автобус, опишете си къде сте, къде сте. По този начин ще практикувате езика си, без да казвате нищо.

    16- И накрая, забавлявайте се, докато учите език: Направете различни изречения с изреченията и идиомите, които сте научили. След това опитайте изречението, което сте направили в ежедневен разговор, вижте дали можете да го използвате по подходящ начин. Казват, че животът е опит, ученето на чужд език е точно така...

    esma 41
    участник

    Приятели, прочетете първите стъпки за изучаване на немски от вас, вашите ценни членове.
    Как първо започнахте да учите немски?

    Започнах да уча немски в детска градина.  :)
    Е, моят немски не е лош.

    И така, вие?

    Очаквам вашите коментари. 
    Благодаря предварително.  ;)

    lenge е
    участник

    1- Правете грешки (!): Правете колкото се може повече грешки на езика, който изучавате...  Ако хората могат да разберат какво казвате Няма значение, ако сгрешите, поне в началото...

    Проблемът е, че за съжаление хората не могат да разберат какво говоря, те гледат лицето ми. ;D

    14- Опитайте се да се учите от грешките си: Не се страхувайте да правите грешки, всеки може да прави грешки. Ако задавате въпроси, можете да превърнете грешките си в предимство при изучаването на чужд език. Има ли друг начин да кажете изречението, което сте използвали?

    Оооо, правя толкова много грешки, че ако беше грехота да се правят лъжливи изречения, определено щях да бъда ад.

    16- И накрая, забавлявайте се, докато учите език: Направете различни изречения с изреченията и идиомите, които сте научили. След това опитайте изречението, което сте направили в ежедневен разговор, вижте дали можете да го използвате по подходящ начин. Казват, че животът е опит, ученето на чужд език е точно така...

    Е, опитвам се да се забавлявам, но проблемите, които изпитвам в първите 2 варианта, се превръщат по-скоро в мъчение, отколкото в забавление.

    Първо започнах с посещението на курсовете в Немския културен център, но след това направих дълга почивка.Сега се опитвам да уча, използвайки учебните комплекти, книги и този сайт. :)

    esma 41
    участник

    1- Правете грешки (!): Правете колкото се може повече грешки на езика, който изучавате...  Ако хората могат да разберат какво казвате Няма значение, ако сгрешите, поне в началото...

    Проблемът е, че за съжаление хората не могат да разберат какво говоря, те гледат лицето ми. ;D

    14- Опитайте се да се учите от грешките си: Не се страхувайте да правите грешки, всеки може да прави грешки. Ако задавате въпроси, можете да превърнете грешките си в предимство при изучаването на чужд език. Има ли друг начин да кажете изречението, което сте използвали?

    Оооо, правя толкова много грешки, че ако беше грехота да се правят лъжливи изречения, определено щях да бъда ад.

    16- И накрая, забавлявайте се, докато учите език: Направете различни изречения с изреченията и идиомите, които сте научили. След това опитайте изречението, което сте направили в ежедневен разговор, вижте дали можете да го използвате по подходящ начин. Казват, че животът е опит, ученето на чужд език е точно така...

    Е, опитвам се да се забавлявам, но проблемите, които изпитвам в първите 2 варианта, се превръщат по-скоро в мъчение, отколкото в забавление.

    Първо започнах с посещението на курсовете в Немския културен център, но след това направих дълга почивка.Сега се опитвам да уча, използвайки учебните комплекти, книги и този сайт. :)

    Удължете се, докато имате това постоянство  :) Сигурен съм, че по време на дисертацията можете да говорите немски като своя майчин език.  :)

    Медхен
    участник

    Всеки ден учителят даваше на къщата практиката по предмета, който преподавахме в урока. Учителят напредваше така. Той го повтори .. също така, нашият учител по четене го беше направил в непрекъснат превод .. Мисля, че това са причините да напредвам.

    Медхен
    участник

    проблемът ми е малко в произношението, гласът ми е малко тънък, така че не подхожда добре: S

    lenge е
    участник

    Удължете се, докато имате това постоянство  :) Сигурен съм, че по време на дисертацията можете да говорите немски като своя майчин език.  :)[/ B]

    Надяваме се. Френски писател Балзакимал си известна поговорка;"За да бъдеш господар на знанието, е необходимо да бъдеш слуга на труда." той.
    И също Наполеонun „Невъзможно е дума, която се среща само в речниците на глупаците.“ обещавам. Хааааа, това е моят принцип. :) Той и без това е твърде френски  ;D

    esma 41
    участник

    Удължете се, докато имате това постоянство  :) Сигурен съм, че по време на дисертацията можете да говорите немски като своя майчин език.  :)[/ B]

    InshaAllah.Френски автор Балзакимал си известна поговорка;"За да бъдеш господар на знанието, е необходимо да бъдеш слуга на труда." той.
    И също Наполеонun „Невъзможно е дума, която се среща само в речниците на глупаците.“ обещавам. Хааааа, това е моят принцип. :) Той и без това е твърде френски  ;D

    Например Конфузиус казва: Не знам със сигурност, че не знам нищо. " ;D

    Какво каза Арксилао:  ;D „Получих ли информацията? Не знам."

    Какво каза Сократ:  :)  "Не знам нищо друго, освен че не знам нищо."

    Какво каза Марк Твен:  ;D  „Образованието е всичко. прасковите някога са били горчив бадем;
    Карфиолът не е нищо повече от зеле, получено от колежа. " ;D

    Бенджамин Дизраели: "Като общо правило, най-успешният човек в живота е този с най-добри познания."

    „Едно нещо е сигурно. Да се ​​съмняваш в истинността на нещо.

    съмнението е мислене.

    Мисленето е съществуване.

    Така че няма съмнение, че съществувам.

    Мисля си, значи съм.

    Първото ми познание е тази солидна информация.

    Вече мога да извлека цялата друга информация от тази информация. "

    Рене Декарт


    "Не знам със сигурност, че не знам нищо."
    ;D (колко ясно словесно)

    Арксилаос

    Моите цитати не са френски, а по-скоро международни.  ;D толкова международен  :)

    esma 41
    участник

    актуализация

    SEDAT08
    участник

    Откакто дойдох в Германия за първи път, питам всичко без колебание, защото е срамно да не знам, срамно е да не се уча. Избрах себе си за мишена, научавам по 2 думи на ден, пиша на хартия и никога не забравям, научих много думи. Чета вестника, гледам телевизия, искам да го прочета след известно време.

    thePrivate
    участник

    InshaAllah.Френски автор Балзакимал си известна поговорка;"За да бъдеш господар на знанието, е необходимо да бъдеш слуга на труда." той.
    И също Наполеонun „Невъзможно е дума, която се среща само в речниците на глупаците.“ обещавам. Хааааа, това е моят принцип. :) Той и без това е твърде френски  ;D

    Вие сте малко френски по въпроса :)

    серакану
    участник

    mrb приятели,
    Дойдох в Германия преди 17 дни и курсът ми още не е започнал, но хората около мен ме питат как научих толкова много и дори се чудя дали казват така :)
    Въз основа на моите впечатления, първият ми съвет е да "не се срамувате" от нищо, което правите, защото възприемането на средата тук не е същото като в TR. Петък, събота, определено ходете по барове! Отидете и се запознайте с хора, тук хората общуват не на базата на това, че се познават, а на базата на това, че са на едно място.Отидете на кино или гарата и наблюдавайте, така или иначе имате много време в първите периоди. :) Освен това, ако знаете малко английски, ще се оправите, но настоявайте да говорите немски. и второ, „да си намериш любовник, който е местен в тази страна“ :) Имам късмет, може би имах приятелка през първия си уикенд, така че въпреки че в днешно време е много неприятно, всяко германско момиче, което е доволно от състоянието си, може да не го свари. още icip опитайте се да се отпуснете :D А писалката за бележник е задължителна за навсякъде .. Пожелавам всички удобства на всеки, който се опитва да се адаптира към нов език и култура като мен. Ако някой иска да си направи приятел на немска електронна поща, бих искал да съм гладен, не казвайте, че решението е било прекъснато за толкова кратко време, нека просто да се сбогуваме.

    thePrivate
    участник

    @Serakanu

    Мислех си, че германските момичета са предубедени срещу турците, защото са много туркини.

    Почувствахте ли нещо подобно?

    анонимен
    посетител

    Здравейте,
    Препоръчвам изчерпателния интернет речник, който току-що открих, докато изучавах немски език.

    оставай да духаш

    син_мавис
    участник

    Както мила Есма каза, разбира се, че ще има грешки, важното е да се намери истината, да се направи проучване и също така е важно човек да има решимостта да учи. Разбира се, имах интерес да уча немски от малък.Всъщност това ми е късмета.Обикновено уча дума по дума.Каквото ми хрумне,наизустявам немски,но имам проблеми със съкращенията.Как да го реша?Можете ли да ми помогнете?

    списание
    участник

    Единственият ми проблем е, че съм развълнуван и съм малко смутен, когато говоря с някого на немски: embarassed: Нямам много неприятности, но когато говоря, не знам как да дойда ?? ?  :(

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 28)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.