Живеем разделени моля помогнете..

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Барис123
    участник

    Здравейте. Дойдох в Германия през юли 2021 г. с виза за събиране на семейството. Получих картата си за пребиваване през септември. Дадоха 3-годишна сесия. Имам тежък конфликт с жена ми и тя излезе от собствената си къща. И аз се прибрах днес. Минаха 10-11 месеца от сесията. Още не съм ходила на езикова гимназия, но имам vollzeit за 10 месеца и безсрочен трудов договор. Моля, уведомете ме колко неудобно ни е да стоим на отделни места. Благодаря ти

    yenicerixnumx
    участник

    Здравейте. Дойдох в Германия през юли 2021 г. с виза за събиране на семейството. Получих картата си за пребиваване през септември. Дадоха 3-годишна сесия. Имам тежък конфликт с жена ми и тя излезе от собствената си къща. И аз се прибрах днес. Минаха 10-11 месеца от сесията. Още не съм ходила на езикова гимназия, но имам vollzeit за 10 месеца и безсрочен трудов договор. Моля, уведомете ме колко неудобно ни е да стоим на отделни места. Благодаря ти

    Обикновено трябва да останеш женен 2 години. Но ако имаш работа за неопределено време, мисля, че нещата се променят. Дано някой знаещ приятел отговори. Но има възможност да ги изпратите обратно с казаното от вдъхновението. Така че, ако той се оплаква от вас само за да ви дразни, страхувам се, че ще бъдете върнати обратно. Но се договорете с жена си и мълчете 2 години.

    Барис123
    участник

    Той просто казва, стой далеч от мен. Въпреки това направих това, което той каза, че се промени много. Не мисля, че ще се оплаче. Но започнах да получавам белези от стрес, защото сесията ми щеше да бъде загубена.

    yenicerixnumx
    участник

    Кажи ми, намерих законова статия.

    Разрешение за пребиваване на съпруг (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Разрешението за пребиваване, свързано с брак, приключва с разтрогването на брака. (В случай на отделно пребиваване или развод)
    • Самостоятелно пребиваване е възможно след най-малко 3 години законен брак. Този период се брои от началото на разрешението за пребиваване.

    Разрешение за пребиваване на съпрузи се издава в следните специални случаи (преходен период)
    • Работа при същия работодател за 1 година и възможност за удължаване на трудовия договор (минимум 451 € осигурена работа).
    • Спешни случаи (документирано домашно насилие и др.),
    • Имате дете с немско гражданство,
    • Смърт на съпруга.

    Във вашия случай имате 10-месечен период на обучение. чукай си зъбите още малко. След 1 година ще имате право на самостоятелно пребиваване.

    Всички имаме едни и същи проблеми, те са дехуманизирани, официално живеят в Германия

    Барис123
    участник

    Кажи ми, намерих законова статия.

    Разрешение за пребиваване на съпруг (Eigenständiges Aufenthaltserlaubnis)
    • Разрешението за пребиваване, свързано с брак, приключва с разтрогването на брака. (В случай на отделно пребиваване или развод)
    • Самостоятелно пребиваване е възможно след най-малко 3 години законен брак. Този период се брои от началото на разрешението за пребиваване.

    Разрешение за пребиваване на съпрузи се издава в следните специални случаи (преходен период)
    • Работа при същия работодател за 1 година и възможност за удължаване на трудовия договор (минимум 451 € осигурена работа).
    • Спешни случаи (документирано домашно насилие и др.),
    • Имате дете с немско гражданство,
    • Смърт на съпруга.

    Във вашия случай имате 10-месечен период на обучение. чукай си зъбите още малко. След 1 година ще имате право на самостоятелно пребиваване.

    Така че, няма значение, ако съм на друг адрес, имаш предвид, че ако работя още 2 месеца, мога ли да получа независимо разрешение за престой?

    Здравейте. Дойдох в Германия през юли 2021 г. с виза за събиране на семейството. Получих картата си за пребиваване през септември. Дадоха 3-годишна сесия. Имам тежък конфликт с жена ми и тя излезе от собствената си къща. И аз се прибрах днес. Минаха 10-11 месеца от сесията. Още не съм ходила на езикова гимназия, но имам vollzeit за 10 месеца и безсрочен трудов договор. Моля, уведомете ме колко неудобно ни е да стоим на отделни места. Благодаря ти

    За да получите самостоятелно разрешение за пребиваване от вашия съпруг, трябва да сте живели заедно в една и съща къща в продължение на 2 години, ако вашият съпруг е германски гражданин, и 3 години, ако той/тя е турски гражданин. Ако сте се преместили в отделни къщи преди изтичането на този период, за съжаление ще загубите правото си на пребиваване тук. Работата във voll Zeit за неопределено време може да ви осигури самостоятелно пребиваване, след като живеете в една и съща къща в продължение на 2 години, ако съпругът ви е германски гражданин и 3 години, ако е турски гражданин.

    безсърдечен
    участник

    Здравейте, май всичко е срещу вас, единствената ви грижа е да няма помощ от държавата. Не продължавайте работата си, без да я получите. Разводът вече трае общо 2 йени. Ако останете разделени 1 година, ако крайният срок е 1 година, ще бъдете тук още 2 години. Достатъчно е да не останете без дом.

Показани са 7 отговора - от 1 до 7 (общо 7)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.