аз се разведох.

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Оне идеално
    участник

    Здравейте приятели. В миналото поддържах форума доста зает. Съпругата ми е германски гражданин, а аз съм турчин. Напуснах дома си, след като живях под един покрив 5 години и 9 месеца. Живях другаде 1 година и се разведох в Турция. Тогава въведох развода в Германия със заверен немски превод на бракоразводното свидетелство. Така че вече съм официално разведен. Когато напуснах жена си, съпругата ми изпрати писмо до службата за чужденци, в което каза, че не иска да живея в Германия, че иска да бъда върнат обратно в Турция, че съм се оженил за нея за Германия и написа много лъжи за моя офицер. По това време току-що бях кандидатствал за карта за пребиваване и те не приеха това писмо на сериозно и ми дадоха картата за пребиваване. С 6-месечния Fiktionabescheinigung ме накараха да чакам до последния ден от 6-те месеца и ми дадоха нов час. Този път срокът отново беше антрагенен с 1-годишно разрешение за пребиваване независимо от съпруга. Получих тази 1-годишна сесия и в края на 1-ата година ме извикаха отново и ми дадоха 2-годишна сесия. Имам краен срок за получаване на карта за пребиваване следващия месец. Сега истинският ми въпрос е мога ли да вляза отново в Германия без никакви проблеми, след като отидох в Турция за една седмица с тази карта за пребиваване, която ще ми бъде дадена? Службата за чужденци имаше много проблеми с мен, така че лошите неща ми идват на ум. Новата ми карта за пребиваване не съдържа никакви ограничителни елементи, нали? Например, ако този човек отиде в Турция, никога няма да се върне? Възможно ли е такова нещо?

    безсърдечен
    участник

    Здравейте, разведени сте, все още не можем да се отървем от умопомрачаващите ви въпроси. :) Дори не чувствам нужда да отговарям на въпроса ви. Надявам се, че разбирате отговора. Желая ви безопасно пътуване предварително. :)

Показан е 1 отговор (общо 1)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.