Процесът на развод

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Емре34
    участник

    Здравейте приятели, ще се радвам, ако тези, които имат опит с бракоразводния процес, отговорят на въпросите ми.
    1-Аз съм турски гражданин със съпруг / а. В коя държава се извършва по-бърз процес на развод?
    2-Коя държава ще ме умори по-малко финансово?
    3 - Да кажем, че се развеждам в Германия, в този контекст rechtsschutz покрива разходите по развода?
    Благодаря вече и щастливи и спокойни дни на всички ..

    Бърно
    участник

    Здравейте
    Първо, много е тъжно, че отговарям на такава тема, но за съжаление...
    Когато подадете молба до адвокат или подадете молба до съда за развод в Германия, започва периодът, наречен година на раздяла (Trennunsjahr), и в края на 1 година делото започва да се гледа. Ако заведете дело в TR, има период за възражение, в който другата страна ще получи призовка и ще изчака отговор. Ако съпругът ви не дойде в съда в този съдебен ден, ще бъде дадена нова дата за делото , и т.н. Според мен, въпреки 1-годишния период на изчакване, разводът в Германия е по-без стрес. Но, разбира се, не се прилага за развод по взаимно съгласие.

    Ако не работите, държавата поема разходите. Намерете адвокат, те следват всичко

    Надявам се да е добре за теб

    Емре34
    участник

    Благодаря за отговора.Хората се женят,за да бъдат щастливи,за да споделят живота си и да градят бъдеще заедно.За съжаление,въпреки че не искам да обобщавам,младоженци/булки като нас идващи от Турция започват да изпитват големи проблеми скоро след като дойдат в Германия. Разбира се, една от най-големите причини за това за съжаление са съпрузите, които са родени и израснали в Германия...
    Ще има развод със споразумение. Вече сме разделени, но все още не сме докладвали никъде. Опитвам се да събера информация как да реша тази работа най-добре и най-кратко.

    безсърдечен
    участник

    Здравейте, този въпрос е обсъждан много във форума преди. Ако потърсите в старите съобщения, ще получите информация. Няма промяна в закона и т.н.. Като положително развитие не е необходимо да наемате адвокат в Германия след развода.Трябва да е подпечатан с апостил от висшата инстанция, можете да го извадите от регистъра на населението в консулството с превод на турски... Защото дори и да се разведете в Германия, пак изглежда женен в Турция... Аз например се разведох в Германия през 2017 г., имам срок в консулството в края на този месец, ще го изтрия от регистъра, тъй като не можах намерете време до сега... Само като информация за други приятели.Пиша.. Съдебното решение с апостил е 15 евро..преводът е между 0-200 евро, таксата за заверка в консулството е 250 евро, моля, имайте предвид, че ще срещнете тези разходи. С най-добри пожелания..

    Емре34
    участник

    Благодаря безсърдечна, полезна информация.

    Оне идеално
    участник

    Наш приятел зададе точно въпросите, които щях да задам.
    Аз съм в същата ситуация. В момента имам 1 година независима сесия. С изключение на Auslanderbehörde, никой орган не знае, че сме докарани. Взехме се от 7 месеца. Все още не сме направили нищо като молба за развод. Мога ли с тази самостоятелна сесия да отида в Турция, да взема пълномощно от жена си, там веднага да се разведа и да вляза пак в Германия без проблем? Няма ескалация, че нашият развод ще е договорен. Доколкото чух и двамата можем да се разведем моментално с един адвокат в Германия. Вярно ли е?

    fuk_xnumx
    участник

    искаш ли да се разведеш в турция сега или в германия, първо реши, да говорим после

    Наш приятел зададе точно въпросите, които щях да задам.
    Аз съм в същата ситуация. В момента имам 1 година независима сесия. С изключение на Auslanderbehörde, никой орган не знае, че сме докарани. Взехме се от 7 месеца. Все още не сме направили нищо като молба за развод. Мога ли с тази самостоятелна сесия да отида в Турция, да взема пълномощно от жена си, там веднага да се разведа и да вляза пак в Германия без проблем? Няма ескалация, че нашият развод ще е договорен. Доколкото чух и двамата можем да се разведем моментално с един адвокат в Германия. Вярно ли е?

    Оне идеално
    участник

    искаш ли да се разведеш в турция сега или в германия, първо реши, да говорим после

    в Германия.

    fuk_xnumx
    участник

    Ако се разведете в Германия със скъпи TR, можете да го направите, без дори да оставяте 9 10 хиляди TL TR, ако трябва да се съгласите със съпруга си

Показани са 8 отговора - от 1 до 8 (общо 8)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.