Строителство

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    сомнамбул
    участник

    Здравейте, отивам в Германия със събиране на семейството. Аз съм строителен инженер с 4 години опит. Не говоря немски, как да си намеря работа веднага след като напусна? За колко месеца-години нещо се връща в релси?

    Здравейте, отивам в Германия със събиране на семейството. Аз съм строителен инженер с 4 години опит. Не говоря немски, как да си намеря работа веднага след като напусна? За колко месеца-години нещо се връща в релси?

    Здравейте,

    На първо място, когато дойдете тук със събиране на семейството с немски език на ниво A1, задължителният интеграционен и езиков курс, който трябва да отидете, отнема 6 месеца. Но, разбира се, този курс не се отваря така, както сте дошли. Има хора, които чакат отварянето на този курс след 5 месеца или 2 месеца. Бог знае колко дълго можеш да чакаш заради Корона. Не казвам това, за да обезкуражавам ентусиазма ви, не разбирайте това погрешно. Ако нямате английски, не е възможно да работите като инженер, без да имате поне ниво В2 немски език. От къде знаеш? Имаше по-голям брат, който години наред работеше като инженер в курса по интеграция. Той също дойде в Германия с работата на жена си (съпругата му също беше инженер) със синя карта.

    yenicerixnumx
    участник

    Здравейте, отивам в Германия със събиране на семейството. Аз съм строителен инженер с 4 години опит. Не говоря немски, как да си намеря работа веднага след като напусна? За колко месеца-години нещо се връща в релси?

    Строителството е една от най-търсените професии в Германия. За това първо трябва да предоставите еквивалентност.
    Можете да изясните ситуацията си, като използвате този сайт:  https://www.anerkennung-in-deutschland.de/html/tr/index.php

    Разбира се, еквивалентността сама по себе си няма да е достатъчна. Както каза Leowoman в своя приятел, първо трябва да научите езика. Ако не можете да получите еквивалент, това означава, че дипломата ви не е приета от германските власти. Това определено ще се отрази на заплатата му. Защото писането е най-важното нещо за германците. те никога, никога не вършат устна работа. Дори и най-малкото нещо, хартиения оригинален документ е много важен. За инженерство можете да отидете в университета тук, можете да получите еквивалентност.Мисля, че трябва да учите 1 година и след това можете да вземете изпити и да осигурите еквивалентност на катедра, която няма еквивалентност. обаче можете да кандидатствате за работа с документите, които имате, без да имате еквивалентност или да посещавате университет, но тъй като званието е инженерство, езикът определено ще се изисква.

    Ще ви трябва поне 1 година след свикване с околната среда, социализация, изучаване на език, ориентация към социалния живот. Разбира се, това зависи изцяло от вас. Този период може да бъде съкратен или удължен. Пожелавам ти успех и късмет през това време.

Показани са 2 отговора - от 1 до 2 (общо 2)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.