Болница и прегледи в Турция

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.

    Здравейте отново на всички 🙋🏻‍♀️,
    Имам въпрос за теб. Ще се радвам, ако можете да ме просветлите по този въпрос.
    Следващата седмица ще ходим в турция😍 Когато отида в турция, искам да ме прегледат в частна болница и да си направят преглед.
    Всички записи на мен и жена ми са в Германия и нямаме връзка с TR, включително адреса. Трябва ли да отида в SSI или да направя някаква регистрация, когато отида в Турция за тези болнични процедури? Ако се регистрирам в SSI, ще има ли бъдещи задължения и т.н.? (Тъй като не ходим много често в TR, не искам да ви боли глава, ако не мога да ви проследя в подробности).
    Тъй като работя, имам възможност да имам международна застраховка в моята кранкенкасе (Techniker Krankenkasse). Във вторник ще говоря за задграничното застрахователно покритие и подробности.
    Много ще се радвам, ако хора, които имат подробни познания или предишен опит по тези въпроси, могат да дадат подробен отговор.
    Отворен съм и за предложения 😊
    Благодаря ви предварително

    Трябва да отидете в SSK и да получите сертификат AT 11, немската застраховка покрива всички разходи, но когато турските частни болници видят немската застраховка, издават сметки от десетки хиляди евро на немската застраховка, един вид измама. Бяха сложили 2 шева на веждата на наш близък, частна болница таксуваше 13.000 XNUMX евро.


    Няколкото дни минават толкова бързо. Зададох въпроса тук, защото нямах време да го проуча. Не получих подробен и информативен отговор.
    Нека разкажа един кратък анекдот за това как се справях с болничната си работа, докато бях в Турция, така че един ден, ако някой има нужда, да се възползва от това.
    На първо място, трябва да се получи сертификат T/A 11, за да може Krankenkasse да покрие медицинските разходи в случай на спешност, докато пътувате на почивка от Турция за Германия. Получавате документа, като кандидатствате лично в Krankenkasse, към която сте свързани. Когато отидете в Турция, трябва да отидете в SSI във вашия регион с вашия документ T/A 11 и да получите номер на Yupass. С yupass номера, даден ви от SGK, вашите болнични процедури се покриват от вашата застраховка само в случай на спешност. Освен това, ако искате да си направите частен преглед като мен, трябва да покриете всички разходи от собствения си джоб. Във всички болнични транзакции се прилага график на таксите за незастраховани. Плащате прегледа, другите процедури, лекарствата, всичко от собствения си джоб. Има болници, които начисляват такси за преглед и обработка, особено за пациенти с чуждестранен произход, много повече от таксите за лечение на неосигурени турски граждани. Ако имате турско самосъзнание, не сте третирани като турист. Това обаче може да не е така във всяка частна болница. Исках да го отбележа тук, тъй като тя каза, че цените за прегледи на чужди пациентки в болницата, в която отидох, са различни. Тъй като вече съм турски гражданин, бях обект на ценообразуване за неосигурен турски гражданин. Направих всичките си транзакции.
    Желая на всички здрав и щастлив ден.

    yenicerixnumx
    участник

    Благодаря ти много. бай :)

    .

    istanbullu е
    участник

    Здравейте отново на всички 🙋🏻‍♀️,
    Имам въпрос за теб. Ще се радвам, ако можете да ме просветлите по този въпрос.
    Следващата седмица ще ходим в турция😍 Когато отида в турция, искам да ме прегледат в частна болница и да си направят преглед.
    Всички записи на мен и жена ми са в Германия и нямаме връзка с TR, включително адреса. Трябва ли да отида в SSI или да направя някаква регистрация, когато отида в Турция за тези болнични процедури? Ако се регистрирам в SSI, ще има ли бъдещи задължения и т.н.? (Тъй като не ходим много често в TR, не искам да ви боли глава, ако не мога да ви проследя в подробности).
    Тъй като работя, имам възможност да имам международна застраховка в моята кранкенкасе (Techniker Krankenkasse). Във вторник ще говоря за задграничното застрахователно покритие и подробности.
    Много ще се радвам, ако хора, които имат подробни познания или предишен опит по тези въпроси, могат да дадат подробен отговор.
    Отворен съм и за предложения 😊
    Благодаря ви предварително

    Здравейте,

    За следващото си посещение можете да направите международна здравна застраховка за цялото семейство за 21 евро на година (толкова ни струваше).
    TK – Envivas
    https://www.envivas.de/tarife/reisekrankenversicherung#/beratung/reise
    Но това също обхваща само спешни заболявания.

    Те може да искат да ви таксуват 100% такса, която прилагат към неосигурени пациенти за проверка и преглед. Мисля, че трябва да проучите този въпрос задълбочено.
    В Германия TK има добри приложения за прегледи за 30-35-40 години. Попитайте настойчиво вашия лекар, ако той не иска да го направи.

    Между другото, доколкото знам, документът ta11 сега покрива само спешни заболявания, за съжаление :(

    Желая ви здрава и безпроблемна почивка.

    lambdawinner829
    участник

    …. Наслаждавах се на обръщението ти и видях това. Надявам се, че може да помогне! Можете да потвърдите дали е необходима регистрация в SSI и да обсъдите покритието и подробностите на вашата международна застрахователна полица, за да избегнете бъдещи дългове. Освен това пазете копия на важни документи и се свържете с болницата и турското посолство за по-добро разбиране.

    уилямсерна0628
    участник

    …. Наслаждавах се на обръщението ти и видях това. Надявам се, че може да помогне! Можете да потвърдите дали е необходима регистрация в SSI и да обсъдите покритието и подробностите на вашата международна застрахователна полица, за да избегнете бъдещи дългове. Освен това пазете копия на важни документи и се свържете с болницата и турското посолство за по-добро разбиране.

    Чудесни новини за предстоящото ви пътуване до Турция! Въпреки че не мога да предложа конкретен съвет... Видях това, което споменахте. Предприемането на стъпки за предоставяне на яснота относно регистрацията на SSI и обсъждане на вашето международно покритие е страхотно. Запазването на копия на важни документи и свързването с болницата и турското посолство е наистина умен ход, за да се гарантира, че процесът протича гладко. Надявам се да имате прекрасно пътуване и успешен преглед! 😊🏥🌍

Показани са 7 отговора - от 1 до 7 (общо 7)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.