2019 Германия Visa Expecters

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Blue34
    участник

    2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

    Озан2019
    участник

    2019 senesi itibariyle vize konusunda fikir paylasimi yapacak arkadaslarimiz icin konuyu baslatiyorum insAllah'' hersey herkes icin hayirli olmasi temennisiyle…

    Здравейте, кандидатствах за събиране на семейството на 3 януари, чакам на 15 -ия ден 😊

    Волкан капитан
    участник

    Здравейте, имам уговорка за консулство от IZMIR утре, 21 януари, ще ви разкажа моя опит, когато замина утре като семейна среща за детето.

    Предстои виза
    участник

    Merhaba ben de 1 Kasım da izmirden başvuru yaptım yaklaşık 80 gün oldu haber yok yarın y şubeye mail atsam mi işlem hangi sürecde öğrenebilir miyim yada arasam mi bilemedim yardimci olur musunuz … inş en kisa surede vizelerimiz çıkar

    Blue34
    участник

    Merhaba ben de 1 Kasım da izmirden başvuru yaptım yaklaşık 80 gün oldu haber yok yarın y şubeye mail atsam mi işlem hangi sürecde öğrenebilir miyim yada arasam mi bilemedim yardimci olur musunuz … inş en kisa surede vizelerimiz çıkar

    Според мен изпращането на имейл не променя нищо, напротив, може да има обратен ефект. Вашият 90-дневен законов период не е изтекъл. По-логично е да изчакате още 10 дни. Трябва да се свържете с Турско консулство в края на 90 дни, за да потърсите вашето право.

    Те могат да удължат времето още повече, защото пощата или телефонните обаждания означават натиск върху клона на чужденците, например защо това не се прави през цялото време. Мой приятел натисна по същия начин и визата, която ще дойде след 3 месеца, отне 8 месеца, за ваша информация.

    Предстои виза
    участник

    Според мен изпращането на имейл не променя нищо, напротив, може да има обратен ефект. Вашият 90-дневен законов период не е изтекъл. По-логично е да изчакате още 10 дни. Трябва да се свържете с Турско консулство в края на 90 дни, за да потърсите вашето право.

    Те могат да удължат времето още повече, защото пощата или телефонните обаждания означават натиск върху клона на чужденците, например защо това не се прави през цялото време. Мой приятел натисна по същия начин и визата, която ще дойде след 3 месеца, отне 8 месеца, за ваша информация.

    Не съм писал tsk поща, да видим, късмет, още 10 дни търпение

    Предстои виза
    участник

    Merhaba,ben gönderme dim ama eşim cuma gunu mail atmış bugün cvb gelmiş y. şube sabır demiş islem de demiş eksik evrak olursa arariz demiş …. ne anlamaliyiz bundan sizce

    Здравей. Кандидатствах от Измир на 12 септември. Писмото дойде до жена ми днес. Чудя се колко седмици след писмото ще дойде визата, някой има ли информация? Кандидатстваме от Лудвигсбург.

    talhaxnumx
    участник

    Здравейте момчета. Подадох молба за събиране на семейството от Анкара днес (14 февруари 2019 г.). Аз съм турски гражданин, съпругата ми е германска гражданка. Владея немски на ниво В2. Имах B2 сертификат от малък курс в Германия. Когато жената каза в интервюто, че този документ не е валиден, започнах да говоря с жената на немски и тя беше убедена. Той даде само един лист А4 и имаше 10 много прости въпроса по него. Беше ли Sie Sie Gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? като. Той каза: "Откъде познавате жена си?" Ние сме съседи в Турция и познавам от детството, казах на немски. Той взе пръстовите отпечатъци и каза, че отговорът ще дойде след 1-3 месеца. Днес е Ден 1 :) Нека Аллах да даде всичко най -добро.

    talhaxnumx
    участник

    Здравейте момчета. Подадох молба за събиране на семейството от Анкара днес (14 февруари 2019 г.). Аз съм турски гражданин, съпругата ми е германска гражданка. Владея немски на ниво В2. Имах B2 сертификат от малък курс в Германия. Когато жената каза в интервюто, че този документ не е валиден, започнах да говоря с жената на немски и тя беше убедена. Той даде само един лист А4 и имаше 10 много прости въпроса по него. Беше ли Sie Sie Gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? като. Той каза: "Откъде познавате жена си?" Ние сме съседи в Турция и познавам от детството, казах на немски. Той взе пръстовите отпечатъци и каза, че отговорът ще дойде след 1-3 месеца. Днес е Ден 1 :) Нека Аллах да даде всичко най -добро.

    Приятели, знам, че не е правилно да се каже нещо ясно. В крайна сметка не знаем какво е решило консулството в Анкара за мен. Не знаем какво да кажем в Ausländerbehörde, дали ще поиска документи или кръстосан разпит. Но кратката продължителност на срещата и фактът, че тя не беше изучена много, започнаха да ме плашат. Бракът ми е напълно реален, но се страхувам, че те ще удължат процеса с кръстосан разпит и т.н. нищо повече. Знаете ли, че хората пропускат много. Какво мислите по тази тема? Ще се радвам, ако опитни приятели го озеленят.

    към морето
    участник

    Съпругата ми кандидатства от Анкара на 23 януари 2019 г. Не поискаха много. Жена ми се притесни заради това. Все още чакаме. Тази сряда мина месец, откакто кандидатствах. Аллах да даде търпение на всички. Не получих никакви новини от службата за чужденци. Досега не са поискани допълнителни документи. Жена ми дойде при социолог по време на курса А1 и каза: „Не се обаждайте след три месеца и питайте какъв е процесът на получаване на виза“. Визовият процес отнема повече време. На какъв етап човек иска да търси и получава информация? Човек не може да направи нищо, освен да чака. Здравейте всички

    talhaxnumx
    участник

    Съпругата ми кандидатства от Анкара на 23 януари 2019 г. Не поискаха много. Жена ми се притесни заради това. Все още чакаме. Тази сряда мина месец, откакто кандидатствах. Аллах да даде търпение на всички. Не получих никакви новини от службата за чужденци. Досега не са поискани допълнителни документи. Жена ми дойде при социолог по време на курса А1 и каза: „Не се обаждайте след три месеца и питайте какъв е процесът на получаване на виза“. Визовият процес отнема повече време. На какъв етап човек иска да търси и получава информация? Човек не може да прави нищо, освен да чака. Здравейте всички

    Да, Бог да ни благослови всички. За съжаление можете да кажете нещо относно питането за статуса на виза. Има такива, които са научили много и никога не са имали проблеми. Този, който се обажда много пъти и изпраща имейли и получава информация, а от друга страна, изобщо не може да получи никаква информация. Аз съм нов, но не знам какво да правя в по -късните етапи. Страхувам се дори да го направя поради причината, която казахте.

    Предстои виза
    участник

    Здравейте момчета. Подадох молба за събиране на семейството от Анкара днес (14 февруари 2019 г.). Аз съм турски гражданин, съпругата ми е германска гражданка. Владея немски на ниво В2. Имах B2 сертификат от малък курс в Германия. Когато жената каза в интервюто, че този документ не е валиден, започнах да говоря с жената на немски и тя беше убедена. Той даде само един лист А4 и имаше 10 много прости въпроса по него. Беше ли Sie Sie Gerne zum Frühstück, Wie heißt Ihr Vater? като. Той каза: "Откъде познавате жена си?" Ние сме съседи в Турция и познавам от детството, казах на немски. Той взе пръстовите отпечатъци и каза, че отговорът ще дойде след 1-3 месеца. Днес е Ден 1 :) Нека Аллах да даде всичко най -добро.

    amin hayırlı olsun …ben öğretmenim eşim Almanya'da okumuş uzman hekim 100 kusur gün oldu hala cevabı alamadık.ilk ve insan son evliliğimiz .yasitiz.oyle işte hala y şube cevap vermedi ki eksik evrak da istemediler eşimden … Konsolosluk a mail yazdım Almanya dan görüş istedik henüz görüş gelmedi bize yazmayın denildi… Düşünüyorum sabıka kaydı yok kına düğün resimleri gönderdim yaş aynı iş var ev var ,peki niye? Çok üzülüyorum artık sabır

    talhaxnumx
    участник

    amin hayırlı olsun …ben öğretmenim eşim Almanya'da okumuş uzman hekim 100 kusur gün oldu hala cevabı alamadık.ilk ve insan son evliliğimiz .yasitiz.oyle işte hala y şube cevap vermedi ki eksik evrak da istemediler eşimden … Konsolosluk a mail yazdım Almanya dan görüş istedik henüz görüş gelmedi bize yazmayın denildi… Düşünüyorum sabıka kaydı yok kına düğün resimleri gönderdim yaş aynı iş var ev var ,peki niye? Çok üzülüyorum artık sabır

    Казвате, че възрастта е една и съща, има заплата, има жилища, а вие също сте лекар специалист. Направих наблюдение в Германия в продължение на 3 месеца в болницата и видях стойността, дадена на лекарите. Казвате също, че има снимка на всичко. Може ли бракът на такова лице да бъде по взаимно съгласие при следните условия? Защо бихте направили такова нещо? С една дума, невъзможно. Вижте документите му, не разбирам какъв е смисълът да държи визата си да чака 100 и повече дни. Пожелавам Божие търпение към вас, мен и всички.

    Предполагам, че това ни кара да се чувстваме безполезни. Както и да е, чувствам се достатъчно унижен, когато не мога да отида при жена си, докато съм тук и чакам отговор. Поне той може да дойде, като махне с ръка с немската си карта, а аз мога да изпратя Pdf на самолетния билет и да кажа хайде, елате на кон. :) Това е малка утеха, но е необходимо да се поправи разрешение, пространство и т.н. Да видим докъде.

    Без страх
    участник

    Здравейте, кандидатствах на 04/12/2018, минаха около 76 дни и все още чакам. Преди 2 седмици жена ми отиде в клона за чужденци, имате ли нужда от нещо? Пристигнаха ли документите? - попита тя. Жената -офицер каза, че документите ми са в Кьолн и се разглеждат. Между другото, самата ми съпруга е в Мюнхен. Тогава тя каза на жена ми, че тъй като сте германски гражданин, приоритет ще бъде даден за вас, но може да отнеме много време, може да отнеме 5-6 месеца или може да е веднага, зависи от интензивността. И тогава той погледна компютъра и каза: "Не виждам негативна ситуация във вашия файл, мисля, че няма да има проблем." Не знам дали трябва да съм щастлив, тревожа се всеки ден в продължение на 3 месеца. Може ли да надвиши 90 дни? Ако е така, трябва ли да направя нещо?

    Предстои виза
    участник

    Казвате, че възрастта е една и съща, има заплата, има жилища, а вие също сте лекар специалист. Направих наблюдение в Германия в продължение на 3 месеца в болницата и видях стойността, дадена на лекарите. Казвате също, че има снимка на всичко. Може ли бракът на такова лице да бъде по взаимно съгласие при следните условия? Защо бихте направили такова нещо? С една дума, невъзможно. Вижте документите му, не разбирам какъв е смисълът да държи визата си да чака 100 и повече дни. Пожелавам Божието търпение към вас, мен и всички останали.

    Предполагам, че това ни кара да се чувстваме безполезни. Както и да е, чувствам се достатъчно унижен, когато не мога да отида при жена си, докато съм тук и чакам отговор. Поне той може да дойде, като махне с ръка с немската си карта, а аз мога да изпратя Pdf на самолетния билет и да кажа хайде, елате на кон. :) Това е малка утеха, но е необходимо да се поправи разрешение, пространство и т.н. Да видим докъде.

    късмет за нас

Показани са 15 отговора - от 1 до 15 (общо 537)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.