2019 Германия Visa Expecters

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Blue34
    участник

    Пускам тази тема за нашите приятели, които ще споделят идеите си по визовите въпроси от 2019 г., надявам се всичко да е от полза за всички...

    Рамадан_21
    участник

    Добър ден на всички, нов съм тук, искам вашите коментари по дадена тема.

    Живях като търсещ убежище в Германия точно 6 години и точно когато се канех да се оженя, убежището ми беше отказано, затова писах обратно и казах, че ще се оженя, чужденците дадоха допълнителен месец на полицията и каза да се оженя и да дойда, така че аз завърших брака си и отидох в полицията. Ела, сега дойдох. Подадох пълното си заявление на 10,01.2019 г. и приключих работата си за 15 минути в консулството, всичко мина добре , не питаха много и съпругата ми е германка, между другото, минаха 2 месеца, няма CV, жена ми се обади на чужденците в полицията преди 5 седмици, казаха, че всички документи са ок, те чакат хартията за съдимост. Искам да кажа, тя се покачваше и отнемаше 6 до 8 седмици, сега се страхувам, какво мислите, че ще се случи, ако отхвърлянето ще дойде? 

    Рамадан_21
    участник

    Очаквам CV от вас, ще се радвам, ако ми помогнете

    talhaxnumx
    участник

    Здравейте отново момчета. Кандидатствах за виза за събиране на семейства в германското консулство в Анкара на 14.02.2019 г. Днес (11.03.2019) е 24 -ият ден. Според информацията, която получихме от Ausländerbehörde, те все още не са получили документите. Според това, което казаха, след достигането му не е имало негатив. Най-лошото е, че сватбата на снаха ми е след 5 дни и предполагам, че няма да успея. Жена ми ще трябва да отиде сама на сватбата и това много ме натъжава. Казваме късмет и продължаваме да чакаме. Аллах е велик.

    Според информацията, която успях да получа днес, Formblatt Antrag стигна до тях на 04.03.2019 г. Не знам дали това, което са получили, са оригинали или цифрови копия на документите. Днес е ден 29. Утре е сватбата на снаха ми, а понеделник е рожденият ми ден. Имаше малка надежда да наваксат през седмицата, но бяха напълно изтощени. Продължавам да чакам. Благословен петък, като напишете това съобщение. Инедин инда Аллахил ислям.

    MuratYc
    участник

    Здравейте приятели, кандидатствах за събиране на семейството в консулството на 07.02.2019г. Съпругата ми е германски гражданин, а аз съм туркиня, нашата възраст е 24 години.
    Докато обясняваше как се срещнах по време на кандидатурата, жената каза достатъчно и зададе въпроси, за да постави под въпрос знанията ми по немски. Тогава той започна да се занимава с компютъра и каза, че това е сделката, без дори да погледне сватбените снимки, които донесох. Беше кратко.
    Когато се обадихме на клона за чужденци един месец след молбата, за да получим информация, те казаха, че са видели нашата информация и една дама се занимава с досието ми. Както казаха на всички, те казаха, че процесът ще отнеме 3 4 месеца. Пожелавам търпение на всички мои приятели за това изтощително чакане. Ще споделя напредъка с вас.

    Поздрави на всички..
    Кандидатствах за виза за събиране на семейството от Анкара на 20.02.19 г. Срещата ми мина много добре. Днес, 23 дни, жена ми все още не е получила писмо. Продължавам да чакам търпеливо и развълнувано. Аллах да ни даде търпение на всички. Беше труден процес да чакам, разбрах го. Жена ми живее в Манхайм Колко време ще чакам писмото и колко време ще пристигне визата ми след изпращане на писмото? Ако някой има информация ще съм благодарен ако ме просветли.. cofe :)

    talhaxnumx
    участник

    Поздрави на всички..
    Кандидатствах за виза за събиране на семейството от Анкара на 20.02.19 г. Срещата ми мина много добре. Днес са 23 дни и жена ми все още не е получила писмо. Продължавам да чакам търпеливо и развълнувано. Аллах да ни даде търпение на всички. Беше труден процес за чакане, разбрах го.Жена ми е в Манхайм Чудя се колко време ще чакам за писмото и колко време ще ми е визата след изпращане на писмото? Ако някой има информация, ще съм благодарен ако ме просветли.. cofe :)

    За съжаление е трудно да се каже нещо по този въпрос. Но тъй като съпругът ви е турски гражданин, мисля, че ще поискат документи. Доколкото знам някои германски граждани изпращат визата директно без да искат документи. Това е моето знание. моля поправете ме ако греша  :)

    За съжаление е трудно да се каже нещо по този въпрос. Но тъй като съпругът ви е турски гражданин, мисля, че ще поискат документи. Доколкото знам някои германски граждани изпращат визата директно без да искат документи. Това е моето знание. моля поправете ме ако греша  :)

    да, ще искат от жена ми фиш за заплата за 3 месеца и информация за къщата, в която живее, знам, че вече всичко сме подготвили, но чакаме да изпратят писмо, чудя се колко време да чакаме .

    talhaxnumx
    участник

    да, ще искат от жена ми фиш за заплата за 3 месеца и информация за къщата, в която живее, знам, че вече всичко сме подготвили, но чакаме да изпратят писмо, чудя се колко време да чакаме .

    Не мисля, че някой може да каже нещо по въпроса. Ако градът, в който отивате, е малък или не е претъпкан с чужденци и служителят, който се грижи за вашия случай в Ausländerbehörde, е в отпуск и т.н. Ако не стане, няма да отнеме много време. Завиждам на тези, чиято виза идва след 18-20 дни :)

    Не мисля, че някой може да каже нещо по въпроса. Ако градът, в който отивате, е малък или не е претъпкан с чужденци и служителят, който се грижи за вашия случай в Ausländerbehörde, е в отпуск и т.н. Ако не стане, няма да отнеме много време. Завиждам на тези, чиято виза идва след 18-20 дни :)

    Точно на това завиждам. :D Hayırlısı artık beklemekten başka çare yok. halayy:)

    да, ще искат от жена ми фиш за заплата за 3 месеца и информация за къщата, в която живее, знам, че вече всичко сме подготвили, но чакаме да изпратят писмо, чудя се колко време да чакаме .

    Здравейте, ако желаете, вашият съпруг може да отиде в клона на чужденците и да отвори файл от ваше име, ведомост за заплати, договор за къща и т.н. може да представи документи като напр Това ще помогне на вашите транзакции да напредват по -бързо, поне ще намалите пощенското време. :)

    Здравейте, ако желаете, вашият съпруг може да отиде в клона на чужденците и да отвори файл от ваше име, ведомост за заплати, договор за къща и т.н. може да представи документи като напр Това ще помогне на вашите транзакции да напредват по -бързо, поне ще намалите пощенското време. :)

    Ако се случи, разбира се, ние ще направим такова нещо .. Надявам се, че няма да е проблем .. направихте ли това?

    Ако се случи, разбира се, ние ще направим такова нещо .. Надявам се, че няма да е проблем .. направихте ли това?

    Да, четох във форума, изненадах се дали има такова нещо. Жена ми е немска гражданка, но я помолих да отиде и да го направи за всеки случай. Когато отиде там, те му казаха да донесе фотокопия на всички документи, а след това отвориха преписка от мое име. Ако поискаме документи, ще видим вашите файлове от системата, няма да ви питаме отново, казаха те, ако спестите време и те получиха документите, можете да направите така. :)

    Но нека също така да отбележа, че в Германия има държавна система, която може да не е валидна за всеки клон на чужденци. Можете да получите по-ясен отговор, ако вашият съпруг попита

    Но нека също така да отбележа, че в Германия има държавна система, която може да не е валидна за всеки клон на чужденци. Можете да получите по-ясен отговор, ако вашият съпруг попита

    да, прав си.. благодаря много, ще ти задам един въпрос..

    Казонова1
    участник

    Здравейте на всички, желая Божието търпение
    07.12.2018 tarihinde izmirden aile birlesimi basvurdum. Rathause defalarca eşime yalan söledi evrak elimize ulaşmadı diye 2 ayda eşime evraklar elimize 12 ayda ulaştı geri bildirim bekliyoruz demişler.ben konsolosluğa mail attım geri bildirim bekliyolarmis diye 2 gün sonra aradılar 11.03.2019 2 görüşme ye girmem gerekiyormuş. Çapraz sorgu eşimle ikimizin de ilk evliliği sabir dedim neyse bindim gittim otobusle antalyada yasiyom bu arada kadin ilk bi agzindan kacirdi ikinizinde ilk evliligimi neden cagirdilar seni diye velasim konustuk foto ivir zivir bitti dedim baska bisey varmi 2 hafta icinde cevap cikar.Derken bugün bi telefon aldim konsolosluktan aradığını söyledi ilk başta numarayı tanıyamadım dediki vizeniz onaylandı 3 aylık saglik sigortasi yaptırmak gerekiyo dedim ki konsolusluk arayıpta vizen onaylandı veya onaylanmadı diye solemez dediki izmir baş konsolosluğundan ariyom dedimki isminizi soleyin kapatın ben konsoloslugu arayım size baglanayim olmaz dedi güvenlik gerekçesiyleymiş.ben dedimki en son ne zaman konsoloslukta terminim vardı bilmiyorum dedi dedim ben ne vizesine basvurdum bilmiyorum dedi sadece konsolos hanım vizenin onaylandığını 3 aylık sigorta yapmam gerektiğini iletmesini sölemiş.Dedim hanfendi ben aile birlesimi vizesine basvurdum aile birleşiminde saglik sigortasi istenmiyor goethe kursundan sinifimdan 11 kişi gitti hiç biri istenmedi dedim sizin Konsolusluktan arandığımi nerden bileyim dedim inandırmak zorunda degilim dedi gülerek pat telefonu kapattı. Eşimi aradim oda rathause aradi orda bize bakan görevide istenmediğini sölemiş ama eşiniz alman konsolosluguyla iletişime geçsin eğer isteyen onlarsa yapsın demiş.konsolusgu ariyom santral ben cevap veremem diyor cevap verebilecek birine bağlarmışın  diyorum ben bağlayamam yasak diyor.peki ben nasıl teyit edecem diyorum bilmiyorum mail atın diyor. Insanların hayatı yaşamları aile kurmalarıyla resmen alay ediyorlar.Tamamen şansa kurulu şeyler alman disiplini derler ya alakası yok sadece alman ırkçılığı var karşındaki görevlinin tamamen inisiyatifindesin….. bide şunu eklemek istedim anlaşmalı evlilik yapıp sahtekarlık yapıp gerçekten evlilik yapanları bu durumlara düşürenlerin allah belasını versin…

Показани са 15 отговора - от 31 до 45 (общо 537)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.