2019 Германия Visa Expecters

ДОБРЕ ДОШЛИ ВЪВ ФОРУМИТЕ НА ALMANCAX. МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ, КОЯТО ТЪРСИТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ И НЕМСКИ ЕЗИК В НАШИТЕ ФОРУМИ.
    Blue34
    участник

    Пускам тази тема за нашите приятели, които ще споделят идеите си по визовите въпроси от 2019 г., надявам се всичко да е от полза за всички...

    пожелай хан
    участник

    :)

    ozzzyj
    участник

    Sizi çok iyi anlıyorum.bazen aksilikler olur hayatta. Biz düğünü Ağustos ayında yaptık.Eylül den kasıma kadar randevuyu bekledim. Kasımdan beridir de vize onayını bekliyorum. Bizim bağlı bulunduğumuz yabancılar şubesi çok yoğun.yaklaşık 4 hafta önce eşim yabancılar şubeye mail attı. Geçen hafta maile gelen cevapta ''konsolosluktan gönderilecek evrakların henüz ellerine ulaşmadığını, aşırı yoğunluktan dolayı beklememiz gerektiği, bir daha mail atmamız gerektiği” haberini aldık.
    Не мога да разбера как консулството не можа да достави документите на клона за чужденци за толкова дълго време (2.5 месеца). Чудя се дали има проблем с консулството или има възможност да ни извикат за кръстосан разпит, след като срокът на изчакване надхвърли 2.5 месеца. (Освен разликата във възрастта, нямаме ситуация, която да изисква кръстосан разпит, но имам чувството, че ще ни викат за кръстосан разпит за няколко дни) Днес минаха 78 дни, откакто кандидатствах. Надявам се скоро да получим добри новини. 🙋🏻‍♀️

    Поддържай сърцето си свежо, скъпа, затова е много бавно и обезпокоително. Изпратиха ли този имейл на съпругата ти миналата седмица?
    Capraz sorgu korkusu veya red korkusu bende de olmustu , süre uzayınca insanın aklına böyle seyler geliyor istemsiz olarak.. capraz sorguya gelince hiç belli olmuyor buralarda insanların deneyimlerinden yada youtubetaki insanların konusmalarından cıkarttıgım sonuc basvurudan 1 ay 1,5 ay sonra capraz icin cagrılan da var 3 ay bekleyip süre bitiminde cagrılan da var.. 🤷🏻‍♀️ Ama aklına bunları getirmemeye calıs, dedigin gibi yaş farkı veya süpheli bir durum yok ki sizin durumunuzda…senin evrakların gitmemiş dediklerine göre , ama 2,5 ayda alman konsoloslugunun aslında gondermesi gerekiyor 1-4 hafta dimi göndermesi? Bilemiyorum ki canım belki bilgi vermek istemedikleri icin de oyle demiş olabilirler 🤷🏻‍♀️ Güzel haberlerini bekliyorum 🙏🏻

    Merhabalar
    Системата не се развива добре
    Никъде не сме изпращали имейл и нямаме информация дали документите са стигнали или не.
    Казаха, че ако се опитаме да получим информация, ако се обадим или изпратим имейл, това ще отнеме повече време и чакаме отговор.
    Тъй като чакахме толкова дълго, не остана търпение
    Кой град е твоят?

    Тъй като процесът ви започна преди около 1 месец, не би било подходящо да изпращате имейл точно сега. Но след около месец, ако не научите за статуса на вашата виза, вашият съпруг може да изпрати имейл до клона на чужденците, обяснявайки вашата ситуация на немски, за да научи за състоянието на вашата виза. Също така съм писал много коментари на предишните страници за това дали да изпращам поща или не. Но след слуховете на някои хора, че имейлът, изпратен до клона за чужденци, ускори процеса, изпратихме имейл на официален език, описващ нашата ситуация, като вземем предвид удължаването на процеса и получихме отговора казах по-горе.
    Мислите, че чакате дълго, защото сте имали нещастието да чакате 7 месеца поради състоянието на съпругата си, преди да кандидатствате за виза. Изчакването 1-2 месеца е нормално за одобрение на виза. Надявам се следващият ви процес да не е твърде дълъг. Това е наистина трудна ситуация. Ще живеем в Магдебург.

    Поддържай сърцето си свежо, скъпа, затова е много бавно и обезпокоително. Изпратиха ли този имейл на съпругата ти миналата седмица?
    Capraz sorgu korkusu veya red korkusu bende de olmustu , süre uzayınca insanın aklına böyle seyler geliyor istemsiz olarak.. capraz sorguya gelince hiç belli olmuyor buralarda insanların deneyimlerinden yada youtubetaki insanların konusmalarından cıkarttıgım sonuc basvurudan 1 ay 1,5 ay sonra capraz icin cagrılan da var 3 ay bekleyip süre bitiminde cagrılan da var.. 🤷🏻‍♀️ Ama aklına bunları getirmemeye calıs, dedigin gibi yaş farkı veya süpheli bir durum yok ki sizin durumunuzda…senin evrakların gitmemiş dediklerine göre , ama 2,5 ayda alman konsoloslugunun aslında gondermesi gerekiyor 1-4 hafta dimi göndermesi? Bilemiyorum ki canım belki bilgi vermek istemedikleri icin de oyle demiş olabilirler 🤷🏻‍♀️ Güzel haberlerini bekliyorum 🙏🏻

    Здравей, скъпа,
    Първо, благодаря за добрите пожелания.
    Да, току що изпратиха имейла, който казах на жена ми. Не можах да разбера какво точно е. Може би служителят не е искал да даде информация, може би документите ни не са изпратени в консулството.
    Тъй като процесът става по-дълъг, в главата ми неволно се втурват негативни мисли. Нямаме друг избор, освен да изчакаме сегашната си ситуация.
    Установихте ли се в Германия?

    ozzzyj
    участник

    Здравей, скъпа,
    Първо, благодаря за добрите пожелания.
    Да, току що изпратиха имейла, който казах на жена ми. Не можах да разбера какво точно е. Може би служителят не е искал да даде информация, може би документите ни не са изпратени в консулството.
    Тъй като процесът става по-дълъг, в главата ми неволно се втурват негативни мисли. Нямаме друг избор, освен да изчакаме сегашната си ситуация.
    Установихте ли се в Германия?

    Ако няма негативна ситуация, не се притеснявайте, освен ако не е свързана с доходи или закони, лошо досие и т.н.. Вашето място е бавно, прочетох всичките ви съобщения. Може да са казали да не се дава информация, защо ще отнеме 2,5 месеца консулството да я изпрати? Имаше и преди, мила, попадна ли? Когато четях страниците, се натъкнах, че си хвърлят топката, все едно казват, че документите ги няма, понякога от офиса на чужденците казваха, че това място не е дошло, от консулството казаха, че не дойде при нас, че не дойде при нас. Надявам се неприятностите ви да свършат скоро, моите молитви са с вас и вас. 🙏🏻
    Трябваше да се погрижа за лекарска работа и току-що си опаковах нещата, в момента съм на летището ☺️

    Ако няма негативна ситуация, не се притеснявайте, освен ако не е свързана с доходи или закони, лошо досие и т.н.. Вашето място е бавно, прочетох всичките ви съобщения. Може да са казали да не се дава информация, защо ще отнеме 2,5 месеца консулството да я изпрати? Имаше и преди, мила, попадна ли? Когато четях страниците, се натъкнах, че си хвърлят топката, все едно казват, че документите ги няма, понякога от офиса на чужденците казваха, че това място не е дошло, от консулството казаха, че не дойде при нас, че не дойде при нас. Надявам се неприятностите ви да свършат скоро, моите молитви са с вас и вас. 🙏🏻
    Трябваше да се погрижа за лекарска работа и току-що си опаковах нещата, в момента съм на летището ☺️

    Нямаме негативна ситуация, която да получи отказ за виза. Жена ми в момента има постоянна работа. Имаме къща, в която да живеем. За щастие, нямаме проблеми със съдебната медицина и регистъра. С удължаването на процеса хората неизбежно започват да имат негативни мисли.Знам, че тъй като сме законно женени и отговаряме на всички условия, тази виза определено ще бъде одобрена. Но когато?
    Желая ти късмет и щастие в новия ти живот. Надявам се да се видим някой ден 🙋🏻‍♀️

    пожелай хан
    участник

    :)


    Merhabalar
    Жена ми получи писмо днес
    Искаха да докажем истината за нашия брак.
    Разговор в Whatsap, къде се срещнахме за първи път, кой ни представи, сватбени снимки и т.н. Документи за заплатата на жена ми за 5 години работа Документът, върху който тя работи в момента
    Какво означава това

    Причината, поради която искат вашата кореспонденция и снимки в Whatsapp: за да видят дали бракът ви е истински. Искат документи за предишното работно място на съпруга ви, тъй като той е нов на настоящата си работа, колко време е работил на предишната си работа, в случай че има проблем с работата му. Защото вашият съпруг е отговорен да се грижи за вас, когато отидете там. Въпросите може да са заседнали в съзнанието им колко време са работили на предишната работа, ще бъдат ли постоянни на новата си работа. Германия е страна, изградена върху много гаранционна система. Те придават голямо значение на икономическото развитие на семейството. Затова искат толкова подробно бизнес документите на половинката ви.Мисля, че няма да има проблем, ако предоставите документите и снимките, които искат от вас.

    Ayyyy много щастлив 😁😊
    Yabancılar şubesinden eşime mektup geldi. Bu mektuptan sonra 1-2 hafta içinde vize onaylanıyor genellikle…bugün 83.günümüz. Güzel haberleri sabırsızlıkla bekliyorum🙏

    пожелай хан
    участник

    :)

    Merhabalar
    Развълнувах се, когато видях това съобщение от вас, наистина ли е така?
    Липсващи документи в писмото, изпратено до жена ми
    Какво пише в писмото, което сте получили?
    Иншала, ще получите добри новини възможно най-скоро, разбира се, очаквам ги с нетърпение.

    Здравейте всички,
    Не знам подробното съдържание на писмото. Когато кандидатствах в консулството, ми взеха твърде много документи. По същия начин службата за чужденците беше поискала от жена ми някои документи преди. Преди около месец жена ми изпрати имейл до офиса на чужденците на немски, за да научи съдбата на визата. Миналата седмица получихме отговор на този имейл, че „документите ми не са им изпратени от консулството, трябва да продължим да чакаме търпеливо“. През уикенда получих писмо от офиса на чужденците с искане за 12-месечна заплата на жена ми и някои осигурителни документи.
    Тъй като прочетох всички публикации за визи за събиране на семейството през последните 2 години тук, заключих, че одобрението за виза се получава предимно няколко седмици след писмото.
    Нека бъде мъка. В крайна сметка навършихме 84 дни.
    Процесът варира много от човек на човек, така че не мога да ви дам ясна информация. На някои хора дори не се изпраща писмо, а се изпраща паспорт директно на техните съпрузи.
    Надявам се скоро да получим добри новини.

    пожелай хан
    участник

    :)

    пожелай хан
    участник

    :)

Показани са 15 отговора - от 496 до 510 (общо 537)
  • За да отговорите на тази тема, трябва да сте влезли.